Son Dakika Haberleri: Bakan Çelik 1. Kordon'daki Atatürk Müzesi'ni gezdi

Bakan Çelik 1. Kordon'daki Atatürk Müzesi'ni gezdi

4 yıl önce

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Atatürk'ün hatırasına her zaman sahip çıktıklarını belirterek İzmir'deki Atatürk Müzesi'nin ihmal edilmediğini belirtti.

Bakan Çelik 1. Kordon'daki Atatürk Müzesi'ni gezdi, System.String[]
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik,  Atatürk'ün hatırasına her zaman sahip çıktıklarını belirterek İzmir'deki  Atatürk Müzesi'nin ihmal edilmediğini belirtti.

İzmir Valisi  Mustafa Toprak ve beraberindekilerle birlikte 1. Kordon'daki  Atatürk Müzesi'ni gezen Bakan Çelik, çıkışta gazetecilere, bu müzeyle ilgili çıkan bir takım yazı ve yorumları okuduğunu, bunların gerçekle ilgisi olmadığını ifade etti.

"Atatürk'ün hatırasına her zaman sahip çıkıyoruz" diyen Bakan Çelik, yakın zamanda Selanik'te  Atatürk Evi'ni açtıklarını anımsattı.

İzmir'deki  Atatürk Müzesi'nde basit onarım yapılmak üzere çalışmaya başlandığını ancak bunun yeterli görülmeyip kapsamlı bir restorasyon çalışması gerektiğinin ifade edildiğini anlatan Çelik, şöyle konuştu:

"Gelinen noktada mekanik proje, uygulama projesi hazırlanmış fakat arada yönetmelik iptali yüzünden süreç uzamış. 14 Kasım'da ihale yapılacak. İhale tarihinden sonra da yaklaşık bir yıl içinde, 330 gün içinde burası da eskisinden daha güzel şekilde yeniden İzmir'e kazandırılacak. Şu anda süreç yürüyor. Herhangi bir problem yok. Burası ihmal edilmiş değil. Bazı çıkan eleştirilerin, yorumların gerçekle ilgisi yok."
Yurt Dışına Çıkış Yasağı Olan Tanju Çolak, ABD'de Evlenen Oğlunun Düğününe Gidemedi FETÖ'cü Hakim İtiraf Etti: Göksel Gümüşdağ, Gülen'in Tek Sözüyle Serbest Bırakıldı
Çağlayan Adliyesi'nde Sarallar ve Şahinler Arasında Çatışma Çıktı: 1 Yaralı