Bakan Çelik: "Aradaki Fark 380 Lira Civarında Öyle Tahmin Ediyorum" - Son Dakika

Bakan Çelik: "Aradaki Fark 380 Lira Civarında Öyle Tahmin Ediyorum"

06.01.2012 14:55
Bakan Çelik:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, emekli milletvekillerinin maaşlarına zam oranının yeniden belirlenmesine ilişkin, "Bugün de komisyonda bu yüzde 45 olarak değerlendirildi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, emekli milletvekillerinin maaşlarına zam oranının yeniden belirlenmesine ilişkin, "Bugün de komisyonda bu yüzde 45 olarak değerlendirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, emekli milletvekillerinin maaşlarına zam oranının yeniden belirlenmesine ilişkin, "Bugün de komisyonda bu yüzde 45 olarak değerlendirildi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, emekli milletvekillerinin maaşlarına zam oranının yeniden belirlenmesine ilişkin, "Bugün de komisyonda bu yüzde 45 olarak değerlendirildi. Aradaki fark 380 lira civarında öyle tahmin ediyorum. Komisyonda verilen önerge çerçevesinde Cumhurbaşkanımızın da geri gönderme gerekçeleri dikkate alınarak bu noktaya çekilmiş bulunuyor" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TBMM bahçesinde basın mensuplarının emekli milletvekillerinin maaşına yönelik düzenleme konusundaki sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, "Ne kadar bir değişiklik öngörülüyor rakam olarak" sorusuna Çalışma Bakanı, şöyle dedi:

"Emekli milletvekilleriyle ilgili düzenleme Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin önergeye imza atmalarıyla başlayan bir süreç. Bu hükümet tasarısı olarak Genel Kurul'a gelmiş bir durum söz konusu değil.

Cumhurbaşkanımız bir kez daha görüşülmek üzere göndermişti. Bugün de komisyonda bu yüzde 45 olarak değerlendirildi. Aradaki fark 380 lira civarında öyle tahmin ediyorum. 5 bin 860 ila 6 bin 270 arasında bir rakam. Komisyonda verilen önerge çerçevesinde Cumhurbaşkanımızın da geri gönderme gerekçeleri dikkate alınarak bu noktaya çekilmiş bulunuyor."

Bir soru üzerine Çelik, "Temsil ve makam tazminatını ödemiş olan milletvekillerimiz var yani üst düzey bürokratlar diyebiliriz bunlara, bunlar eğer o görevlerde 2 yıl bulunmuşlarsa bunlar için 2 yıl aranmıyor, bunlar zaten milletvekilliğine adapte olup emeklilikleri söz konusu. Ama diğerleri ile ilgili SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olanların 25 yılı doldurduktan sonra veya 25 yıl içerisinde 2 yıl bunların parlamentoda milletvekili olarak prim ödemeleri veya ödenekleri neticesinde bunların adapte olması söz konusu olacak" dedi. - Ankara

Bakan Çelik: Aradaki Fark 380 Lira Civarında Öyle Tahmin Ediyorum

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Bakan Çelik: 'Aradaki Fark 380 Lira Civarında Öyle Tahmin Ediyorum' - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan'a üst düzey darbe! Dağlık Karabağ'ın sözde savunma bakanı cephede yaralandı Son Dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro yeni güne de rekorla başladı Ermenistan ordusunun hali içler acısı! Sahte koronavirüs raporuyla ordudan kaçıyorlar Hollandalı sigorta şirketi Aegon, Türkiye birimini satıyor Hatay'daki patlama sonrası İskenderun Emniyet Müdürü uzun namlulu silahla sokağa inip terörist peşine düştü Oğlu tarafından bıçaklanan baba, eşini arayıp ''Alo hanım, oğlum beni bıçakladı'' dedi Hatay'daki saldırıdan yeni görüntüler! İkinci teröristin etkisiz hale getirilme anları kamerada Yabancı uyruklu adam ve kadını otomobilden indirip üzerlerine kurşun yağdırdılar