Son Dakika Haberleri: Bakan Çelik, Demre'de Hortumdan Etkilenen Çiftçileri Ziyaret Etti

Bakan Çelik, Demre'de Hortumdan Etkilenen Çiftçileri Ziyaret Etti

4 yıl önce

Görüntü Dökümü : -Bakanın hortum alanındaki seralarda incelemesi -Röportaj -Hasta vatandaş ziyareti -Detaylar... Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Demre ilçesinde önceki gün meydana gelen hortumdan etkilenen çiftçileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu ANTALYA (AA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya'nın Demre ilçesinde önceki gün meydana gelen hortumdan etkilenen çiftçileri ziyaret etti.

Bakan Çelik, Demre'de Hortumdan Etkilenen Çiftçileri Ziyaret Etti, System.String[]
Görüntü Dökümü :
-Bakanın hortum alanındaki seralarda incelemesi -Röportaj -Hasta vatandaş ziyareti -Detaylar... Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Demre ilçesinde önceki gün meydana gelen hortumdan etkilenen çiftçileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu
ANTALYA (AA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Antalya'nın Demre ilçesinde önceki gün meydana gelen hortumdan etkilenen çiftçileri ziyaret etti.
Demre ilçesine helikopter ile gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'i, burada Kaymakam Murat Uz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hasan Erdoğan, Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Gıda, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, Demre Ziraat Odası Başkanı Musa Sarıca, daire amirleri ve vatandaşlar karşıladı.
Hortumdan etkilenen çiftçileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunan Bakan Çelik, hortum ve vatandaşların zararları hakkında bilgi aldı. Bazı vatandaşların sorunlarını da dinleyen Çelik, özellikle vatandaşların Tarım Sigortası (TARSİM) hakkındaki şikayetlerini danışmanlarına not aldırarak gerekli incelemeyi yapacağını bildirdi.
Hortum bölgesini ziyareti sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, yaşanan afetin büyük bir afet olduğunu ve çiftçilerin büyük oranda etkilendiklerini gördüklerini söyledi.
Hortum bölgesinde devlet olarak ne yapılması gerekiyorsa yapılacağını ifade eden Çelik, bunun için gerek Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, gerek Kaymakamlık olarak hasar tespit çalışmalarının yapıldığını belirtti.
Bakan Çelik şunları söyledi:
"Pazar günü ağırlığı Demre ilçemizde olmak üzere, Antalya'nın bazı diğer yerlerinde 504 çiftçimizi direkt olarak ilgilendiren yoğun bir yağış ve hortum olayı neticesinde bir çok örtü altı, gerek ürünlerin gerekse yapıların tahrip olduğunu bizzat yerinde görmek için Demre'ye gelmiş bulunuyoruz. Çiftçilerimiz ile görüştük, olay yerini bizzat arsa arsa, arazi arazi yerinde görme imkanımız oldu. Bunun yanında afetin hemen ardından pazartesi günü Bakanlığımızın yetkilileri ve sigorta yetkilileri bir taraftan gerekli tespitleri yaptılar. Gerek Başbakanlığa, gerek Bakanlığımıza resmi olarak rakamları ilettiler. Bizzat ben Bakan olarak da burada durumu ve vatandaşlarla, belediye başkanımız, ziraat odası, oda başkanları, başkanlarımızla bizzat görerek bir aksaklığın olmaması ve buradaki zarar ziyanın sağlıklı tespit edilip ve vatandaşın sıkıntısının giderilecek bir düzeyde el atılması konusunda inşallah bu gelişimiz yararlı olmuştur. Allah beterinden saklasın diyorum. Geçmiş olsun diyorum çiftçi kardeşlerimize."
Bir gazetecinin hükümetin seraların modernizasyonu ile ilgili çalışmasının Demre'de afetten etkilenen çiftçiler için uygulanıp uygulanamayacağını sorması üzerine de Bakan Çelik, bunun la ilgili bir çalışmanın çıktığını belirterek, "Bu sektör Türkiye'de yaygın hale geldi. Hükümet olarak da buna duyarlılığımızı ortaya koyduk ama, mevcut imkan ile seraların modernizasyonu konusu tekrar değerlendirilebilir" diye konuştu.
Bakan'dan yatalak vatandaşa yardım sözü
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, hortumdan etkilenen vatandaşların ziyaret ettiği sırada bir vatandaşın evinin penceresinden ev sahibine seslendi. İçeride geçirdiği ameliyat sonrası felçli olarak yatağa bağımlı bir kişinin olduğunu öğrenen Bakan Çelik evin içerisine girerek Hasan Akyalçın (38) isimli vatandaş ile bir süre görüştü.
Hasan Akyalçın, kendisinin bir kaza sonucu kolundan ameliyat geçirdiğini, bu sırada uygulanan yanlış tedavi sonrası belinden aşağısının felç olduğunu ve yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdürdüğünü söyledi.
Kendisinin maddi imkansızlık nedeniyle herhangi bir tedavisini yaptıramadığını belirten Akyalçın'a gerekli incelemeleri yaptıracağını ve uygulanan yanlış tedavi iddiasını da değerlendireceğini ifade eden Bakan Çelik, ayrıca Bakanlık olarak Akyalçın'a gerekli yardımı yapacakla
Haber Yayın Tarihi: 19.01.2016 03:31 Kaynak: AAGenç oyuncu Furkan Göksel, 13 senedir rol aldığı Arka Sokaklar'dan ayrıldı
Nusret, Real Madrid maçına damga vurdu Hasan Şaş'tan istifa etmeden önce dikkat çeken paylaşım