Son Dakika Haberleri: Hükümet'ten Darbeci Askerlere İltica Hakkı Veren Yunanistan'a Sert Tepki: Utanç Verici

Hükümet'ten Darbeci Askerlere İltica Hakkı Veren Yunanistan'a Sert Tepki: Utanç Verici

26 gün önce

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Yunanistan'a kaçan darbeci askerlere iltica hakkı verilmesine ilişkin "Bir ülke için olabilecek en utanç verici karar" dedi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Yunanistan'da Danıştayın, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası bu ülkeye kaçan darbeci askerlere iltica hakkı verilmesine hükmetmesinin bir ülke için olabilecek en utanç verici karar olduğunu belirtti.

"TÜRKİYE DÜŞMANLARININ YANINDA YER ALMIŞTIR BU ZİHNİYET"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik Yunanistan'da Danıştay hakimlerinin, ülkeye kaçan darbecilere iltica hakkı verilmesine ilişkin kararını Twitter hesabında değerlendirdi. Çelik, "Kuşkusuz Türkiye'ye karşı da Türkiye düşmanlarının yanında yer almıştır bu zihniyet." değerlendirmesinde bulundu.

"TERÖRİSTLERİ HİMAYE ETME KARARI ALMIŞTIR"

Bakan Çelik, mesajında şunları kaydetti: Yunanistan'da Danıştay, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkeye kaçan darbecilere iltica hakkı verilmesine hükmetmiş. Bir ülke için olabilecek en utanç verici karar. AB üyesi Yunanistan'ın hukuk sistemi, Türkiye'de demokrasiyi ortadan kaldırmaya yönelik darbe girişiminde bulunan teröristleri himaye etme kararı almıştır. Demokrasiye karşı teröristleri himaye eden bu hukuksuz hukuk anlayışının geldiği nokta vahimdir. Kuşkusuz Türkiye'ye karşı da Türkiye düşmanlarının yanında yer almıştır bu zihniyet.
Yıldırım'ın Esnaf Buluşmasında Söz Alan Vatandaş, Belediyeleri Şikayet Etti Muharrem İnce'ye Oy Vereceğini Belli Eden Gökhan Özoğuz, Kendisini Eleştirenlere Şiirle Cevap Verdi

Müge Anlı'dan Minik Leyla İçin Tüyler Ürperten Senaryo: Cinsel İçerikli Film İçin Kaçırılmış Olabilir