Bakan Çelik: Tutuklama, İddialar ve Savunmalar Çerçevesinde Değerlendirilmeli - Son Dakika

Bakan Çelik: Tutuklama, İddialar ve Savunmalar Çerçevesinde Değerlendirilmeli

06.01.2012 13:49
Bakan Çelik: Tutuklama, İddialar ve Savunmalar Çerçevesinde Değerlendirilmeli, System.String[]

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasının iddialar ve savunmalar çerçevesinde değerlendirmesinin doğru olacağını kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasının iddialar ve savunmalar çerçevesinde değerlendirmesinin doğru olacağını kaydetti.

Meclis'te basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Çelik, 1960'tan sonra ilk kez bir Genelkurmay Başkanı'nın tutuklandığını hatırlatarak, bu süreçte başbakanlar, cumhurbaşkanları, bakanların da yargılandığını hatırlattı. Konu ile ilgili bilgiden yoksun olduğunu aktaran Bakan çelik, "Bu süreç içerisinde olup bitenleri göreceğiz. Bu çerçevede kamuoyu iddiaları, savunmaları görünce daha sağlıklı bilgilenme durumumuz olacak." dedi. Bakan Çelik, Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki tartışmalara ilişkin de 'bekleyip görmek gerektiği'ni belirtmekle yetindi.

İntibak Yasası'nı da değerlendiren Bakan Çelik, yasanın Genel Kurul'a getirileceğini belirterek, millet ve vekillerinin birlikte intibak olacağını ifade etti. Milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili çalışmanın bütün grupların katılımıyla yapılabileceğini aktaran Çelik, milletvekillerinin bütün sorunlarını içine alan bir düzenleme yapılmasının daha doğru olacağını, Başbakan Recep tayyip Erdoğan'ın da şartının bu yönde olduğunu kaydetti.

Milletvekillerinin emekli aylıklarına ilişkin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapılan son düzenlemeyi değerlendiren Bakan Çelik şunları söyledi: "Emekli milletvekilleriyle ilgili düzenleme Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin önergeye imza atmalarıyla başlayan bir süreç. Parlamentolarda bu, önergelerle 21 maddeyle çıktı ve Cumhurbaşkanımız çerçeve 16. maddeyi bir kez daha görüşülmek üzere gönderdi. Komisyonda verilen önerge ve Cumhurbaşkanımızın geri gönderme gerekçeleri dikkate alınarak şu an ki noktaya çekilmiş bulunuyor. Öyle tahmin ediyorum ki kamuoyunda yapılan değerlendirmelere cevap teşkil edecek bir düzenleme oldu."

Bakan Çelik: Tutuklama, İddialar ve Savunmalar Çerçevesinde Değerlendirilmeli

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Bakan Çelik: Tutuklama, İddialar ve Savunmalar Çerçevesinde Değerlendirilmeli - Son Dakika


Son Dakika

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Pakdemirli'nin enkaz altında konuştuğu Buse ile ilgili güzel haberi Bakan Gül verdi: Şu anda kızımız çıkartılıyor Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Arkadaşlarıyla vedalaştıktan sonra yola çıkan motosiklet sürücüsü, kazada hayatını kaybetti Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 607'ye yükseldi Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında