Bakan Davutoğlu, Meksika'ya Gidiyor - Son Dakika

Bakan Davutoğlu, Meksika'ya Gidiyor

17.02.2012 21:07
Bakan Davutoğlu, Meksika'ya Gidiyor, System.String[]

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Meksika'nın Los Cabos şehrinde 18-20 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan G-20 Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısına katılacak.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Meksika'nın Los Cabos şehrinde 18-20 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan G-20 Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısına katılacak. Söz konusu toplantı, G-20'nin Dışişleri Bakanları düzeyindeki ilk toplantısı olacak.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Dünya toplam nüfusunun yüzde 70'ini, ekonomisinin yüzde 90'ını ve ticaretinin yüzde 80'ini temsil eden G-20 ülkelerinin yanı sıra dünyanın çeşitli bölgelerinden bazı ülkelerin Dışişleri Bakanlarını bir araya getirecek toplantıda, G-20'nin global sorunların çözümündeki engellerin aşılmasında ve daha etkin bir küresel yönetişim sağlanmasında nasıl bir rol oynayabileceği tartışılacaktır." denildi.

Toplantı vesilesiyle, Davutoğlu'nun mevkidaşlarıyla ikili temaslarda bulunması da öngörülüyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, " Türkiye, gelişmiş ülkeler ve yükselen ekonomileri bir araya getiren G-20'yi, uluslararası finansal ve ekonomik sorunların ele alınması ve krize karşı küresel düzeyde çözüm çabalarının eşgüdümünün sağlanmasında en uygun platform olarak değerlendirmekte ve G-20'nin çalışmalarına her düzeyde aktif katkı sağlamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Bakan Davutoğlu, Meksika'ya Gidiyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Bakan Davutoğlu, Meksika'ya Gidiyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Hükümete tepki gösteren milletvekili, kürsüde kolunu kesip kanını akıttı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak