Bakan Eroğlu'dan 'Buzlanma' Uyarısı - Son Dakika

Bakan Eroğlu'dan 'Buzlanma' Uyarısı

18.02.2012 21:18
Bakan Eroğlu'dan 'Buzlanma' Uyarısı, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yağışlı havanın ülkeyi terk edeceğini, ancak soğuk havanın devam edeceğini belirterek, buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yağışlı havanın ülkeyi terk edeceğini, ancak soğuk havanın devam edeceğini belirterek, buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'daki temasları kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi Asfalt Şantiyesi'ni gezdi. Bakan Eroğlu, basın mensuplarının hava durumuyla ilgili sorularını da yanıtladı. Yağışlı havanın sona ereceğini ancak soğuğun devam edeceğini belirten Eroğlu, buzlanma riskine karşı sürücüleri uyararak, "Soğuklar devam ediyor. Yağış durumu, doğuya doğru kaymamaya başladı. Batı bölgelerinde herhangi bir yağış yok. Doğuda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Pazar gününden

itibaren yağışlar ülkemizi terk ediyor. Pazartesi, sadece Rize tarafında bir yağış var. Salı günü yağış yok, soğuklar devam ediyor. Salı günü buzlanma ve don olayı bekleniyor. Çarşamba günü Batı ve Doğu Karadeniz'de yağış bekleniyor. Çarşamba'dan itibaren özellikle Samsun'dan başlayarak Rize, Artvin, Erzurum bölgelerinden başlayarak bir miktar, bir miktar da Hakkari ve Şırnak tarafında yağış bekliyoruz" dedi.

Afyonkarahisar-Ankara karayolunda yoğun tipi nedeniyle yolun kapandığını ve gerekli çalışmaların yapıldığını hatırlatan Bakan Eroğlu, can kaybının olmamasının olumlu bir gelişme olduğunu söyledi. Yola çıkmak için hazırlık yapan vatandaşlara seslenen Bakan Eroğlu, şu ifadelere yer verdi:

"Yola çıkacak olan vatandaşların dikkatli olması gerekir. Buzlanma tehlikesi var. Bir hafta 10 gün daha dikkatli davranmak gerekir. Hatta zaruri bir ihtiyacı yoksa, vatandaşlarımızın kendi araçlarıyla yola çıkmamamız lazım. Ama önümüzde suyu bol, güzel bir bahar var."

Kar yağışıyla birlikte barajlardaki doluluk oranının da arttığına dikkat çeken Eroğlu, Atatürk Barajı'nda en yüksek seviyenin yakalandığını bildirdi. Eroğlu, "Barajlardaki su seviyesi, kar erimesi ile daha da artacak. Bazı yerlerde kar yağışları oldu. Sıcakların artmasıyla birlikte karların erimesi ve yağmur yağışı olursa sel baskınları endişemiz var. Arkadaşlarımız bu konuda alarm durumunda. Bütün kurumların, gerekli tedbirleri almaları gerekiyor" diye konuştu. - AFYONKARAHİSAR

Bakan Eroğlu'dan 'Buzlanma' Uyarısı
Bakan Eroğlu'dan 'Buzlanma' Uyarısı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bakan Eroğlu'dan 'Buzlanma' Uyarısı - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar