Bakan Eroğlu, Şehit Dedesinin Kabrini Ziyaret Etti - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Bakan Eroğlu, Şehit Dedesinin Kabrini Ziyaret Etti

Bakan Eroğlu, Şehit Dedesinin Kabrini Ziyaret Etti

20.03.2016 17:40

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aralarında şehit dedesinin de bulunduğu Edirne Askeri Hastanesi’ni ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aralarında şehit dedesinin de bulunduğu Edirne Askeri Hastanesi'ni ziyaret ederek, kırmızı karanfil bıraktı.

Edirne'de inşa edilecek 13 tesisin açılış ve temel atma törenini gerçekleştirmek için kente gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dedesi Hacı Hasan oğlu Mehmet Topçu Er'in de kabrinin bulunduğu Edirne Askeri Hastanesi Şehitliği'ni ziyaret etti. Eroğlu, şehitler anısına kırmızı karanfil bıraktı.

Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi tarafından şehitlik hakkında bilgi alan Bakan Eroğlu'ya, Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, DSİ 11. Bölge Müdürü Adil Sabancı ve partililer eşlik etti.

"BİZ BUGÜN BU TOPRAKLARDA HÜR YAŞIYORSAK ONLARIN SAYESİNDEDİR"

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dedesi Hacı Hasan oğlu Mehmet Topçu Er'in de 1'inci Balkan Harbi'nde Edirne'de şehit düştüğünü hatırlatarak, "Dedem 1'inci Balkan Harbi'nde burada şehit düşmüş. Bizim aile bir aşiret. Danişment aşireti. Bin 600'lü yıllarda dedelerimiz Şuhut'a gelmiş. Dedem Hacı Hasan oğlu Mehmet, topçu er olarak buraya gelmiş ve burada şehit düşmüş. Biz tabi baştan bulamadık. İstiklal Harbi'nde şehit düştüğünü varsayıyorduk ama burada şehit düşmüş. Daha sonra kayıtlarda bulduk. İşte tüm Türkiye'den buraya gelen vatan evlatları şanlı bayrağımız için, bu vatan için canlarını seve seve feda etmiştir. Biz bugün bu topraklarda hür yaşıyorsak, bayrağımız dalgalanıyorsa onların sayesindedir. Onlara borçluyuz. Minnet borçluyuz. Ruhları şad olsun. Allah onlardan razı olsun" ifadelerini kullandı. - EDİRNE

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bakan Eroğlu, Şehit Dedesinin Kabrini Ziyaret Etti - Son Dakika


Advertisement