Bakan Ersoy'dan Anma Mesajları - Son Dakika

Bakan Ersoy'dan Anma Mesajları

20.12.2018 13:47
Bakan Ersoy'dan Anma Mesajları, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, oyuncular Hulusi Kentmen ve Savaş Dinçel, besteci Nazife Güran ile Türk halk müzigi sanatçısı Kamil Sönmez'in vefat yıl dönümleri dolayısıyla anma mesajları yayımladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, oyuncular Hulusi Kentmen ve Savaş Dinçel, besteci Nazife Güran ile Türk halk müzigi sanatçısı Kamil Sönmez'in vefat yıl dönümleri dolayısıyla anma mesajları yayımladı.

Bakan Ersoy, Twitter hesabından da paylaştığı anma mesajında, Hulusi Kentmen'in hayat verdiği karakterlerle herkesin gönlünde ayrıcalıklı bir yer edindiğini, tatlı sert baba rolleriyle bir dönemin Türk sinemasına damgasını vurduğunu belirtti.

Kore Marşı'nın da bestecisi olan Nazife Güran'ın, Türkiye'yi dünya çapında temsil ettiğini vurgulayan Ersoy, Güran'ın Anadolu topraklarının yetiştirdiği en büyük bestecilerden biri olduğuna işaret etti.

Ersoy, "Türk halk müziğinin özellikle de Karadeniz türkülerinin unutulmaz ismi" olarak nitelediği Kamil Sönmez'in sesi, oyunculuğu ve renkli kişiliğiyle halkın gönlünde özel bir yeri bulunduğuna dikkati çekti.

Oyuncu, yönetmen ve karikatürist Savaş Dinçel'in unutulmaz karakterler canlandırdığını belirten Ersoy, Dinçel'in hafızalarda hoş hatıralar bıraktığını kaydetti.

Bakan Ersoy, Kentmen, Güran, Sönmez ve Dinçel'i vefat yıl dönemlerinde rahmetle andı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bakan Ersoy'dan Anma Mesajları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları için veda etti Azerbaycan ile Ermenistan'ın üzerinde anlaştığını açıkladığı insani amaçlı geçici ateşkes yürürlüğe girdi Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti