Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için "Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın" talimatı - Son Dakika

Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için "Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın" talimatı

30.10.2019 22:03

Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için "Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın" talimatı Trabzon'da restorasyon çalışmaları süren Ayasofya Camisi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Ne gerekiyorsa yapacaksınız;

Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için "Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın" talimatı

Trabzon'da restorasyon çalışmaları süren Ayasofya Camisi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy:

"Ne gerekiyorsa yapacaksınız; Bahane uydurmayın"

TRABZON - Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlığı ile ilgili bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Trabzon'da ilk olarak restorasyon çalışmaları süren Ayasofya Camisi'ni gezerek yetkililerden süren çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Restorasyonu gerçekleştiren yüklenici firma yetkililerinin camiyi ziyaret eden turistler nedeniyle rahat çalışamadıklarını ifade etmeleri üzerine Bakan Ersoy, Mayıs ayına kadar çalışmaların tamamlanmasını isteyerek "Ne gerekiyorsa yapacaksınız, Bahane uydurmayın" talimatı verdi.

Sabah saatlerinde havayolu ile Ankara'dan Trabzon'a gelen Bakan Mehmet Nuri Ersoy, ilk olarak EYOF Parkı Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde bir kahvaltı yaptı. Kahvaltının ardından beraberindeki Vali İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ile birlikte restorasyon çalışmaları süren Ayasofya Camisi'ne geçen Bakan Ersoy, burada restorasyon çalışmaları ile ilgili yetkililerden bilgi aldı, camiyi gezdi. Restorasyonu gerçekleştiren yüklenici firma yetkililerinin camiyi ziyaret eden turistler nedeniyle rahat çalışamadıklarını ifade etmeleri üzerine Bakan Ersoy, bazı kısımlarını ziyarete kapatarak çalışmalarını ve Mayıs ayına kadar çalışmaların tamamlanmasını isteyerek "Ne gerekiyorsa yapacaksınız, Bahane uydurmayın" talimatı verdi.

Ardından Muhibbi Edebiyat Müze Kütüphanesi'ni ziyaret eden Bakan Ersoy, sonrasında eski Ortahisar Kaymakamlığı olarak kullanılan ve bakanlıklarına tahsis edilen binayı, Trabzon Müzesi olarak kullanılan Kostaki Konağı'nı ziyaret ederek restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Trabzon gezisinde restorasyonu tamamlanan ancak bir türlü ziyarete açılamayan Boztepe'deki Kızlar Manastırı'nı da gezen Bakan Ersoy, buranın bir an önce ziyarete açılmasını istedi.

Trabzon şehir merkezindeki ziyaretlerin ardından Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı'na hareket etti.

Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın talimatı
Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın talimatı
Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın talimatı
Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın talimatı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Kültür Sanat Bakan Ersoy'dan Ayasofya Camii için 'Ne gerekiyorsa yapacaksınız; bahane uydurmayın' talimatı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sao Paulo Kadın Takımı, Taboao'yu 29-0 yenerek tarihi bir skor elde etti Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı "Akıncı kazanamazsa mesleği bırakırım" dediği öne sürülen Adil Gür: Ersin Tatar beni aradı 5 gündür üst üste düşen dolar, 7,80'den işlem görüyor Kazada yaralanan kuryeye yardım etmek yerine aracının paspasını temizledi 64 yaşındaki Ayşenil Şamlıoğlu, bacak dekolteli pozuyla genç kızlara taş çıkarttı Son Dakika! 2020 KPSS lisans sınavı sonuçları açıklandı 10 havalimanı uluslararası giriş-çıkışlara açık "daimi hava hudut kapısı" ilan edildi