Bakan Ersoy'dan Hicaz Demiryolu ziyareti - Son Dakika

Bakan Ersoy'dan Hicaz Demiryolu ziyareti

17.09.2019 17:53
Bakan Ersoy'dan Hicaz Demiryolu ziyareti, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hicaz Demiryolu Amman İstasyonunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) sürdürülen restorasyon çalışmalarını inceledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hicaz Demiryolu Amman İstasyonunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) sürdürülen restorasyon çalışmalarını inceledi.

Bakan Ersoy'u Amman İstasyonuna gelişinde Hicaz Demiryolları Genel Müdürü Salah Allozi karşıladı.

Allozi'den Hicaz Demiryolu hakkında bilgi alan Ersoy, kendisi için hazırlanan sinevizyonu izledi.

Ersoy, burada yaptığı konuşmada, kültür mirasına sahip çıkmaları ve restorasyonu için çaba harcamaları dolayısıyla Ürdünlü yetkililere teşekkür etti.

Hicaz Demiryolları Genel Müdürü Salah Allozi de Osmanlı eserlerinin korunması konusunda Türkiye'nin ve TİKA'nın verdiği destek dolayısıyla teşekkürlerini sundu.

TİKA tarafından Hicaz Demiryolları Amman İstasyonu'nda sürdürülen yeni müze inşaatı ve tarihi 3 binanın restorasyonu projesini inceleyen Ersoy, Osmanlı döneminden kalan ve restore edilerek, eski günlerine döndürülen bir vagonla kısa süreli seyahat etti.

TİKA'dan JHCO'ya araç hibesi

Bakan Ersoy, TİKA tarafından Ürdün Haşimi Hayır Cemiyeti'ne (JHCO) hibe edilen araçların teslimi için düzenlenen törene de katıldı.

JHCO Genel Merkezi'nde JHCO Başkanı Ayman Al Mufleh tarafından karşılanan Ersoy, hayır kurumunun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ersoy, insani yardım dağıtımlarında kullanılmak üzere hibe edilen araçları "hayırlı olsun" dilekleriyle teslim etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bakan Ersoy'dan Hicaz Demiryolu ziyareti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor