Bakan Fahrettin Koca'dan hastanede hamile hemşirenin darbedilmesine ilk tepki - Son Dakika

Bakan Fahrettin Koca'dan hastanede hamile hemşirenin darbedilmesine ilk tepki

18.01.2022 17:18

Sağlık Bakanı Bakan Koca, Başakşehir ilçesindeki bir devlet hastanesinde 24 yaşındaki hamile hemşirenin iki saldırgan tarafından darbedilmesi hakkında sosyal medyadan açıklamada bulundu. Bakan Koca, "Üzüntümüzü telafi etmese de bu gelişmeyi camiamız ve kamu vicdanı adına memnuniyetle karşılıyoruz. Beklentimiz, sağlık çalışanlarına yönelik bütün suçların yıldırıcı ve hukukun gücünü tam olarak gösteren cezalarla cezalandırılmasıdır." açıklamalarında bulundu.

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bir hastanede gerçekleşen olayda, yakınlarıyla kimsenin ilgilenmediğini öne süren kişiler, 2 aylık hamile olan hemşireyi çevredekilerin "Yapmayın, kadın hamile" feryatlarına rağmen feci şekilde karnına vurarak darbetmişti.

BAKAN KOCA PAYLAŞIMDA BULUNDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki göstererek "Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde hamile bir hemşiremizi darbeden 4 kişiden 2'si Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla yeniden gözaltına alınmış, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir." ifadelerini kullandı.

"MEMMUNİYETLE KARŞILIYORUZ"

Bir sonraki paylaşımında ise Bakan Koca, "Üzüntümüzü telafi etmese de bu gelişmeyi camiamız ve kamu vicdanı adına memnuniyetle karşılıyoruz. Beklentimiz, sağlık çalışanlarına yönelik bütün suçların yıldırıcı ve hukukun gücünü tam olarak gösteren cezalarla cezalandırılmasıdır." dedi.

Bakan Koca'dan hastanede hamile hemşirenin darbedilmesine ilk tepki

TUTUKLANDILAR

24 yaşındaki Gülhan D.'yi karnına vurarak darbeden Rıdvan K. ve Hüseyin K. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı.

YORUMLAR
500
Başakşehir, yeni sezona Burdur'da hazırlanıyor Başakşehir, yeni sezona Burdur'da hazırlanıyor İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdi İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdi

Son Dakika Güncel Bakan Fahrettin Koca'dan hastanede hamile hemşirenin darbedilmesine ilk tepki - Son Dakika


Advertisement