Bakan Gül: Eski Sinop Cezaevi Kültür ve Turizme Katkı Verecek - Son Dakika

Bakan Gül: Eski Sinop Cezaevi Kültür ve Turizme Katkı Verecek

11.06.2021 20:24
Bakan Gül: Eski Sinop Cezaevi Kültür ve Turizme Katkı Verecek, System.String[]

ESKİ SİNOP CEZAEVİ KÜLTÜR VE TURİZME KATKI VERECEK Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sinop'ta bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

ESKİ SİNOP CEZAEVİ KÜLTÜR VE TURİZME KATKI VERECEK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sinop'ta bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Sinop Valiliğini ziyaret eden Adalet Bakanı Gül, kentin Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet'in önemli şehirlerinden biri olduğunu söyledi. 'Mutlu şehir' diye adlandırdığı Sinop'ta mutlu insanlarla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Gül, hayata geçirilen meydan projesine katkıda bulunarak ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

1999 yılında kapatılarak müzeye dönüştürülen eski Sinop Cezaevi'nin restore edildiğini belirten Bakan Gül, "Sinop eski cezaevi, Sinop'un kültür ve turizmine önemli katkıda bulunacak hale dönüştürülüyor. Cezaevi olmaktan artık çıkartılarak AB ile Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle burası restore edilmektedir. Bu da Sinop'a artı bir değer katmış olacaktır. " dedi.

SİNOP ADLİYESİ GENİŞLETİLECEK

Bakan Gül, kentin geliştikçe adliye anlamında hizmetlerin yetersiz kaldığını, bu nedenle adliyeyi genişleteceklerini söyledi. Bakan Gül, şöyle konuştu:

"Adliye için yeni bir yer tahsisi yaptık. Mevcut adliyenin 15 kat büyüklüğünde. Projesini yapmaya başladık bakanlık olarak. Çok güzel bir proje ile ihtiyacı karşılayacak güzel bir adliyeye kavuşturacağız. Gerze ve Durağan adliyelerinin de projelerini yaptık. Sinop için ne gerekiyorsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. "

Boyabat ilçesinde de adliye sarayında incelemelerde bulunan eden Gül, burada Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ve Adalet Komisyonu Başkanı Sefa Maraşlı'yı makamında ziyaret etti.

Adalet Bakanı Gül, Sinop Adalet Sarayını ziyaretinde vatandaşlarla sohbet etti. Adliye bahçesinde açılan kitap bağış standını ziyaret eden Bakan Gül, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Bakan Gül ve beraberindeki heyet Sinop Barosu'nu da ziyaret etti. .

Bakan Gül: Eski Sinop Cezaevi Kültür ve Turizme Katkı Verecek

Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum Bakan Gül: Eski Sinop Cezaevi Kültür ve Turizme Katkı Verecek - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Aşılamada verilen emeği İtalyanlar görüntüledi! Bakan Koca, sosyal medya hesabından paylaştı 21:00 Aşılamada verilen emeği İtalyanlar görüntüledi! Bakan Koca, sosyal medya hesabından paylaştı Christian Eriksen maç esnasında yere bir anda yere yığıldı, eşinin görüntüsü yürek burktu 20:08 Christian Eriksen maç esnasında yere bir anda yere yığıldı, eşinin görüntüsü yürek burktu Son Dakika: Türkiye'de 12 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 75 kişi vefat etti, 6 bin 76 yeni vaka tespit edildi 19:28 Son Dakika: Türkiye'de 12 Haziran günü koronavirüs nedeniyle 75 kişi vefat etti, 6 bin 76 yeni vaka tespit edildi
A Milli Takım'ı desteklediğini paylaşan Hollandalı model, Türk takipçilerini mest etti 18:52 A Milli Takım'ı desteklediğini paylaşan Hollandalı model, Türk takipçilerini mest etti Tepki çeken 17:44 Tepki çeken "makarna" paylaşımından sonra Dardanel'den özür geldi: Kurumla ilişkimizi sonlandırdık Randevu aldılar ama aşı olmadılar! O vatandaşlar sosyal medyada topa tutuldu 16:41 Randevu aldılar ama aşı olmadılar! O vatandaşlar sosyal medyada topa tutuldu
40 saniye balinanın ağzında kalan balıkçı, nasıl kurtulduğunu anlattı: Bir patlama gibiydi 15:57 40 saniye balinanın ağzında kalan balıkçı, nasıl kurtulduğunu anlattı: Bir patlama gibiydi Kan donduran cinayet! 3 çocuk babasını öldürüp kafasını taşla ezdiler 14:44 Kan donduran cinayet! 3 çocuk babasını öldürüp kafasını taşla ezdiler
Advertisement