Bakan Güllüce'den Çed Raporunda 'Sahte İmza' İddiasına Tepki - Son Dakika

Bakan Güllüce'den Çed Raporunda 'Sahte İmza' İddiasına Tepki

6 yıl önce

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğuna" ilişkin iddialara tepki gösterdi.

Bakan Güllüce'den Çed Raporunda 'Sahte İmza' İddiasına Tepki, System.String[]

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğuna" ilişkin iddialara tepki gösterdi. Bakan Güllüce, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret ederek, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik'ten bilgi aldı. Güllüce, son günlerde meydana gelen yağışların barajları nasıl etkilediği sorusu üzerine, "Öyle tahmin ediyorum ki, bu yıl suyla ilgili sorun yaşamayacağız. Anadolu'da da yağmur ve kar fazla. Bu sevindirici. 'Kar berekettir' diye Anadolu'da bir deyim vardır" dedi.


ÇED RAPORU'NDA SAHTE İMZA İDDİASI


İdris Güllüce, Rasathane'yi gezdikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "Akkuyu nükleer santralindeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğuna" ilişkin sorusu üzerine, Bakan Güllüce şunları söyledi:


"Lüzumsuzlukla iştigaldir bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, istemeyenlere rağmen gelişecek ve kalkınacaktır. Böyle parazit haberlerle kafa bulandırmayla bir yere varılacağı da yok. Hiçbir engelleme, bu milletin zenginliğini, bu ülkenin kalkınmasını, lider ülke olmasını engelleyemeyecektir. Bunları yazanlara ve yazdıranlara söylüyorum; boşuna uğraşıyorsunuz. Bu millet gelişecek. Dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olacak. Ne ederseniz edin, ne kadar uğraşırsanız uğraşın... Sizi kimler yönlendiriyorsa yönlendirsin, ama bu ülke gelişecek."


Güllüce, Türkiye'nin teknik ve ekonomik olarak gelişeceğini belirterek, "Bu ülke 10 büyük ülkeden biri olacak. Bu millet ayağa kalktı, durduramayacaksınız. Lüzumsuz şeylerle dünya milletleri huzurunda da Türkiye'nin itibarını azaltmaya yönelik bir organizasyon bu laflar. 'Kendi milletine bu yapılabilir mi' diye de sorun siz onlara lütfen" dedi.


Bakan Güllüce, daha sonra, Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat eşliğinde, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müzesi'ni gezdi. - İstanbul

Haber Yayın Tarihi: 12.01.2015 04:44 Kaynak: DHASon Dakika

Abdullah Gül'den Elazığ depremiyle ilgili dikkat çeken çıkış: Umarım uyarıcı olur
Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak

Son Dakika Haberleri