Bakan Güllüce'den Çed Raporunda Sahte İmza İddiasına Tepki - Son Dakika

Bakan Güllüce'den Çed Raporunda Sahte İmza İddiasına Tepki

6 yıl önce

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce Lüzumsuzlukla iştigaldir bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, istemeyenlere rağmen gelişecek ve kalkınacaktır.

Bakan Güllüce'den Çed Raporunda Sahte İmza İddiasına Tepki, System.String[]

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce


Lüzumsuzlukla iştigaldir bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, istemeyenlere rağmen gelişecek ve kalkınacaktır. Böyle parazit haberlerle kafa bulandırmayla bir yere varılacağı da yok. Hiçbir engelleme, bu milletin zenginliğini, bu ülkenin kalkınmasını, lider ülke olmasını engelleyemeyecektir


Haber-Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Akkuyu Nükleer Santrali'ndeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğuna ilişkin iddialara tepki gösterdi.


Bakan Güllüce, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret ederek, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik'ten bilgi aldı. Güllüce, son günlerde meydana gelen yağışların barajları nasıl etkilediği sorusu üzerine, Öyle tahmin ediyorum ki, bu yıl suyla ilgili sorun yaşamayacağız. Anadolu'da da yağmur ve kar fazla. Bu sevindirici. 'Kar berekettir' diye Anadolu'da bir deyim vardır dedi.


ÇED RAPORU'NDA SAHTE İMZA İDDİASI


İdris Güllüce, Rasathane'yi gezdikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Akkuyu nükleer santralindeki ÇED raporunda sahte imza bulunduğuna ilişkin sorusu üzerine, Bakan Güllüce şunları söyledi


Lüzumsuzlukla iştigaldir bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu millet, istemeyenlere rağmen gelişecek ve kalkınacaktır. Böyle parazit haberlerle kafa bulandırmayla bir yere varılacağı da yok. Hiçbir engelleme, bu milletin zenginliğini, bu ülkenin kalkınmasını, lider ülke olmasını engelleyemeyecektir. Bunları yazanlara ve yazdıranlara söylüyorum; boşuna uğraşıyorsunuz. Bu millet gelişecek. Dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olacak. Ne ederseniz edin, ne kadar uğraşırsanız uğraşın... Sizi kimler yönlendiriyorsa yönlendirsin, ama bu ülke gelişecek.


Güllüce, Türkiye'nin teknik ve ekonomik olarak gelişeceğini belirterek, Bu ülke 10 büyük ülkeden biri olacak. Bu millet ayağa kalktı, durduramayacaksınız. Lüzumsuz şeylerle dünya milletleri huzurunda da Türkiye'nin itibarını azaltmaya yönelik bir organizasyon bu laflar. 'Kendi milletine bu yapılabilir mi' diye de sorun siz onlara lütfen dedi.


Bakan Güllüce, daha sonra, Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat eşliğinde, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müzesi'ni gezdi.

Haber Yayın Tarihi: 12.01.2015 05:49 Kaynak: DHASon Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Yerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldı Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı

Son Dakika Haberleri