Bakan Günay, 9 Eylül'de İzmir'de Olacak - Son Dakika

Bakan Günay, 9 Eylül'de İzmir'de Olacak

07.09.2012 14:41
Bakan Günay, 9 Eylül'de İzmir'de Olacak, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanı Günay, İzmir Valiliği'ne Türk bayrağı çekilmesi geleneğine son verildiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir'in Kurtuluş Günü törenlerinde

İzmir Valiliği'ne Türk bayrağı çekilmesi geleneğine son verildiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

Bakan Günay, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

"Bugün basında İzmir'de düzenlenecek olan Kurtuluş Günü Törenleri'nde İzmir Valiliği binasına Türk bayrağı çekilmesi geleneğine son verildiğini ileri süren haberler yer almaktadır.

9 Eylül her şeyden önce herhangi bir il ya da ilçenin kurtuluş günü değil, son işgalcinin de Anadolu topraklarından kovulduğu ve Kurtuluş Savaşımızın bütünüyle zaferle sonuçlandırıldığı şanlı ve özel günün tarihidir.

Bu çerçevede, doksan yıldan bu yana uygulanagelen kutlama etkinlikleri herhangi bir yönetmelik tarafından getirilecek bir sınırlandırmaya tabi tutulmaksızın bugüne kadar olduğu gibi uygulanmalıdır. ve bu şekilde uygulanmaya da devam edecektir.

Ben de, bu anlayış çerçevesinde,

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin bir üyesi olarak

9 Eylül Pazar günü İzmir'de düzenlenecek olan kutlama ve anma törenlerine katılacağım.

Bütün vatandaşlarımın ve İzmirli hemşerilerimin dikkatine sunarım." - ANKARA

Bakan Günay, 9 Eylül'de İzmir'de Olacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bakan Günay, 9 Eylül'de İzmir'de Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Galatasaray'dan Fatih Terim tweeti: Bizim kırmızı çizgimizdir Türkiye ve Yunanistan, karşılıklı Navtex'leri iptal etti Erzurum Valisi Okay Memiş: Vaka yükselişini durdurduk Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı Bahar Candan "Türkiye'nin en salak kızı bile söyleyebiliyor" deyip İstiklal Marşı'nı okudu