Son Dakika Haberleri: Bakan Kılıç'tan Bahçeli'ye Anıtkabir Yanıtb Polemiklere İhtiyaç Yok

Bakan Kılıç'tan Bahçeli'ye Anıtkabir Yanıtb Polemiklere İhtiyaç Yok

8 yıl önce

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Anıtkabir'in botanik parkına çevrilebileceğini öne süren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Rize'den cevap verirken, "Türkiye'nin her tarafı bir cennet bahçesi gibi."

Bakan Kılıç'tan Bahçeli'ye Anıtkabir Yanıtb Polemiklere İhtiyaç Yok, System.String[]

Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Bakanı Suat Kılıç, Anıtkabir'in botanik parkına çevrilebileceğini öne süren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Rize'den cevap verirken, " Türkiye'nin her tarafı bir cennet bahçesi gibi. Özellikle Karadeniz ve Doğu Karadeniz'e bakıldığı zaman çay bahçeleri, ormanları, yaylalarıyla bölgemiz botanik park görünümünde. Türkiye'nin yeni ve suni botanik parklara çok fazla ihtiyacı yok. Birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemeleri gerçekten hayal kırıklığı yaratan, bizleri sukutu hayale uğratan çok yakışıksız yaklaşımlar olmuştur" dedi.


Bakan Kılıç, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile birlikteRize Ticaret Borsası salonunda düzenlenen ve işadamlarının oluşturduğu Rize Yatırım A.Ş.'nin istişare toplantısına katıldı. Toplantıya Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Yatırım A.Ş. Başkanı Şadan Kalkavan ile Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir de katıldı. Toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Amerikalı yazar Katharine Branning'in yazdığı "Bir çay daha lütfen" adlı kitabı eline alarak, "Bunu yazan bir Amerikalı. Kendisine 'Kadriye' denilmesini istiyor. Biz de ona öyle diyoruz. Ben bu kitabı gözden geçirdim. Bir yabancının Türk halkını, onun özelliklerini, örf ve adetlerini, misafirperverliğimizi, hele hele çayın ne anlama geldiğini bu kadar özgün ifade edebilmesine ilk kez şahit oldum" diye konuştu.


BAHÇELİ'YE YANIT VERDİ


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Rize temasları sırasında bu il odaklı bölgesel kalkınmaya yapılacak katkıları konuşacaklarını anlatırken, "Hükümetimiz ve siyasetimizin Rize'ye yönelik yaklaşı yatırım, katkılarının çok iyi farkındayız. Rizeliler'in ve Rizeli çözüm ortaklarının Rize için atılan adımlara sağladıkları katkıların farkındayız. Bugün atılan adımlarla çok daha iyi sonuçlara ulaşacağız" dedi.


Bakan Suat Kılıç, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Bundan sonra Anıtkabir'in botanik parkına çevrilmesi, İstiklal Marşı'nın susturulması, okullardan 'Andımızın' kaldırılması da uygulamaya geçilebilir" sözlerine isim vermeden yanıt verdi. Türkiye'nin her tarafının cennet bahçesi gibi olduğunu özellikle Karadeniz ve Doğu Karadeniz'e bakıldığı zaman çay bahçeleri, ormanları, yaylalarıyla botanik park görünümünde olduğunu anlattı. Kılıç, şöyle devam etti:


"Rize'den bir mesajı vermek istiyorum. Türkiye'nin yeni ve suni botanik parklara çok fazla ihtiyacı yok. Türkiye var olan doğal güzelliklerini, tabiatın bahşettiklerini, Allah'ın verdiği güzellik ve nimetlerini, adeta cenneti çağrıştıran bu yeşilliklerini yaşatabildiği sürece botanik parklara, yeni ve suni yapılara ihtiyaç olmayacaktır. Birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemeleri gerçekten hayal kırıklığı yaratan, bizleri sukutu hayale uğratan çok yakışıksız yaklaşımlar olmuştur. Şuna inanın ki Türkiye'nin gündeminde yeni polemiklere ihtiyaç yoktur. Türkiye işadamları, sanayicileri ile turizmcileri ile polemiklerden tamamen uzak bir kalkınma gündemine odaklanmıştır. Bugün bizim Rize'deki varlığımız bunun göstergesidir. Bölgemiz ve ülkemiz için atılan her adımın en önemli destekçisi başta sayın Başbakanımızdır."


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, konuştuğu sırada masada ses kayıt için kullanılan bir gazeteciye ait cep telefonu çaldı. Kılıç, "Gazeteci arkadaşlar telefonu kayıt cihazı olarak kullanabilirsiniz ama sessize almayı da unutmayın" diye uyarı yaptı. - Rize

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 01:32 Kaynak: DHAİmamoğlu: İBB, Mehmetçik Kûtulamâre dizisine 25 milyon TL aktarmış
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Olçok, Tamince kararından sonra Adalet Bakanlığına teşekkür etti