Deprem bölgesinden duygulandıran haber! Fedakar baba, eşi ve çocuğunu kurtardı - Son Dakika

Deprem bölgesinden duygulandıran haber! Fedakar baba, eşi ve çocuğunu kurtardı

26.01.2020 00:06

İncelemelerde bulunmak üzere deprem bölgesine giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enkaz altında kalan fedakar babanın eşini ve çocuğunu nasıl kurtardığını anlattı. Koca, "2,5 yaşındaki çocuğumuzu enkazdan çıkardık. Baba göçük altındaki annenin ve çocuğunun üzerine kapaklandığı için hassas bir yöntemle anneyi kurtarmaya çalışıyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deprem bölgesindeki son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundular.İki bakanın ardından son durumla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kurtarma çalışmalarında ortaya çıkan bir babanın fedakarlığını anllatı.

"BABA, EŞİ VE ÇOCUĞUNUN ÜSTÜNE KAPAKLANMIŞ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enkaz altından çıkarılan 2.5 yaşındaki bebek ve kurtarma çalışmaları devam eden anneyle ilgili olarak "2,5 yaşındaki çocuğumuzun en yakın hastaneye nakli yapıldı. Genel durumu iyi. Annesinin canlı olunduğu ama babasının hayatını kaybettiğini öğrendik. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Annenin genel durumu iyi. Serum takılarak beslenme ve ilaç ihtiyaçları gerçekleştirildi. Baba göçük altındaki annenin ve çocuğunun üzerine kapaklandığı için hassas bir yöntemle anneyi kurtarma çalışması içindeler.

"TEMENNİMİZ ANNEYİ 1-2 SAAT İÇİNDE KURTARMAK"

Temennimiz 1-2 saat içinde annesini de kurtarmak. AFAD ve diğer kuruluşlarla birlikte yoğun bir gayretle çalıştığını görüyoruz. Milletimizin başı sağolsun" dedi.

24 SAAT SONRA YÜSRA KURTARILDI

Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Mustafa Paşa Mahallesi Tahir Şaşmaz Caddesi üzerinde yıkılan binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. AFAD ve UMKE ekipleri başta olmak üzere ekiplerin arama kurtarma çalışmaları aralıksız aralıksız devam etti. Mustafa Paşa Mahallesi'nde çöken binada yürütülen arama ve kurtarma çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma timleri, enkaz altında kalan bir kadınla iletişim sağladı. Ekipler, kadının kucağında 2.5 yaşındaki çocuğu Yüsra Yıldız'ın da olduğunu tespit etti.

Yaklaşık 24 saatin ardından kadın sesini duyan ekipler, hemen harekete geçti. Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede kadın ve çocuğunun zarar görmemesi için çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, annenin 2,5 yaşındaki kızını saat 20.30 sıralarında enkazdan çıkararak kurtardı. Enkazdan çıkarılan ve yaralı olan Yüsra, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Molazyığınları altında kolu sıkışan anne Ekiplerin anneyi kurtarmak için çalışması sürüyor.

Deprem bölgesinden duygulandıran haber! Fedakar baba, eşi ve çocuğunu kurtardı
Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 29'a yükseldi Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 29'a yükseldi CNN Türk muhabirinin depremzedelerle tepki çeken diyaloğu: Sıcacık çadırlarında mutlu oturuyorlar Son Dakika: Elazığ'da 15 dakika içinde 5 artçı sarsıntı meydana geldi Depremin şiddetini gözler önüne seren görüntüler! Asfalt yollarda derin ve uzun çatlaklar oluştu Son dakika: Elazığ'da 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Elazığ'da çöken Mavi Göl Apartmanıyla ilgili kahreden Van depremi detayı Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın 70 yaşındaki Ali Yılmaz enkaz başında oğlu, gelini ve torunlarının çıkarılmasını bekliyor Deprem kahini Dyson Lin'den İstanbul için kritik uyarı! Siyasilere çağrıda bulundu 6 yaşındaki Muhammet, Elazığ'a yardım olarak üzerindeki montu bağışladı Elazığ'da korku yaratan 6.8'lik depremin yeraltındaki sesi ortaya çıktı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem sonrası ilk açıklama: 22 kaybımız var Enkazdan çıkarılan Aydın çifti yaşadıkları o anları anlatı: Eşim enkaz altında yatsı namazını kıldı Deprem anında 2. kattan atlayan genç kız o anları anlattı Yaşlı kadın, depremden 17 saat sonra enkaz altından çıkarıldı Elazığ'da enkaz altında bir bebeğin dünyaya geldiği konuşuluyor

Son Dakika Güncel Deprem bölgesinden duygulandıran haber! Fedakar baba, eşi ve çocuğunu kurtardı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Dağlık Karabağ'da 112 ton altını kaptırmak istemeyen Rus şirket bölgeye silah ve asker yığıyor Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1,5 ay sonra yemek yiyebildi Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi Adnan Oktar'ın Ankara'daki evlerinden 10 milyon dolarlık fosil çıktı Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi