Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı - Son Dakika

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı

30.09.2020 20:29

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'da koronavirüs salgınında son durumu paylaştı. Ankara'da vakalar yarı yarıya azalırken, İstanbul'da yüzde 2.8, İzmir'de yüzde 26, Konya'da ise yüzde 43.5 düşüşe geçti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgınında son durumun ele alındığı Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu açıkladı.

ANKARA'DA VAKALAR YARI YARIYA AZALDI

Ankara'da hasta sayısının son 2 hafta içinde yarı yarıya azaldığını dile getiren Bakan Koca, "Son 10 gün içinde günlük hasta sayısı yüzde 60'a yakın azaldı. İstanbul'un iki katı olan vaka sayısı, İstanbul'un altına indi" dedi.

Ankara'da servis yatak doluluk oranı yüzde 50.1, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 76.5, ventilatör doluluk oranı yüzde 25.8 olarak paylaşıldı.

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı

İSTANBUL'DA VAKA SAYISI YÜZDE 2.8 ORANINDA DÜŞTÜ

Bakan Koca, ortalama filyasyon iz sürme süresinin 13 saate kadar düştüğünü belirterek, "Ortalama temaslıyı tespit etmemizin süresi 8 saate kadar indi. İstanbul'da vaka sayısı, yüzde 2,8 oranında düştü." ifadelerini kullandı.

İstanbul'da servis yatak doluluk oranı yüzde 51.1, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 61.3, ventilatör doluluk oranı yüzde 35.8 olarak açıklandı.

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı

İZMİR'DE SON DURUM

İzmir'de ise vaka sayıları yüzde 26 düştü. İzmir'de servis yatak doluluk oranı yüzde 47.9, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 74.5, ventilatör doluluk oranı yüzde 46.6 olarak paylaşıldı.

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı

KONYA'DA DA VAKA SAYISI DÜŞTÜ

Konya'da ise vaka sayısı yüzde 46.5 düştü. Konya'da servis yatak doluluk oranı yüzde 46.6, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 73.8, ventilatör doluluk oranı yüzde 29.9 olarak açıklandı.

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı

Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı
Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Aşı için önümüzde 2-3 ay kaldı, tünelin ucundaki ışık göründü Son Dakika: Türkiye'de 30 Eylül günü koronavirüs kaynaklı 65 can kaybı, 1391 yeni vaka tespit edildi Bakan Koca: 2., 8. ve 12. sınıflar için Bilim Kurulu'nun önerisi var, Bakanlar Kurulu'na sunacağız

Son Dakika Güncel Bakan Koca, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'daki son durumu paylaştı - Son Dakika

YORUMLAR (3)
  • eren: evet daha bugün sokağımdan böyle 6 kişi geçti maske yoktu bazıları yabancı uyruklu yere tüküren oldu bir tanesi..ben belediyeye defalarca bildirdim uğraşamayız dediler..bizlere maske cezası var onlar muaf Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • alaattin: kardeşim 5 bin kişi den fazla çöplerden kağıt toplayanlar var bunlar heryere giriyor mahalle mahalle mikrobu yayınlıyorlar ey bilim kurulu yakın gözlükleri takmışın önünü görüyon sokağa çıkın bakın Cevap Yaz 11 4 Yayından Kaldır
  • Türk01: Emin ol senin ve senin gibi cahiller kadar yaymıyordur virüsü. Önce bir oku araştır nasıl yayıldığını öğren ve bi zahmet o çucuklara yardım et onlarda kağıt toplamak zorunda kalmasın senin gibi cahillerde böyle saçma yorum yapmasın 1 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez İngiliz taraftarlar, cinsel ilişki sırasında David Beckham'ı düşünüyor Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı