Bakan Kurum'dan Dünya Toprak Günü mesajı - Son Dakika

Bakan Kurum'dan Dünya Toprak Günü mesajı

05.12.2022 12:52

Bakan Kurum'dan Dünya Toprak Günü mesajı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla resmi sosyal medya hesabından bir video yayımlayarak mesaj paylaştı.

Bakan Kurum'dan Dünya Toprak Günü mesajı

ANKARA - Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla resmi sosyal medya hesabından bir video yayımlayarak mesaj paylaştı. Bakan Kurum, mesajında "1 cm toprak 500 yılda oluşuyor. Ama erozyonla sadece 45 yılda kayboluyor. Erozyon, Toprak Ana'mızı bizden yavaş yavaş koparıyor. Yaptığımız çalışmalarla toprak kaybını 500 milyondan 113 milyona kadar indirdik. Ama yetmez. Daha da azaltacağız" ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmi sosyal medya hesabından 5 Aralık Dünya Toprak Günü'nde erozyonla mücadeleye dikkat çeken bir video yayımlayarak mesaj paylaştı. Bakan Kurum, paylaşımında "1 cm toprak 500 yılda oluşuyor. Ama erozyonla sadece 45 yılda kayboluyor. Erozyon, Toprak Ana'mızı bizden yavaş yavaş koparıyor. Yaptığımız çalışmalarla toprak kaybını 500 milyondan 113 milyona kadar indirdik. Ama yetmez. Daha da azaltacağız" dedi.

Bakanlıktan 5 Aralık Dünya Toprak Günü'ne ilişkin yapılan açıklamada toprağın hayat, bereket, gelecek için en önemli yaşam kaynağı olduğunun altı çizilerek her yıl milyonlarca ton toprağın erozyonla hasar gördüğü; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak toprak kaybını engellemek için çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü kaydedildi. Toprak kaybının en büyük ve en yaygın sebeplerinden birinin erozyon olduğu hatırlatılan açıklamada 81 ilde 30 milyon metrekare alanın ağaçlandırılacağı, böylece hem yeşil alan miktarının artacağı hem de çölleşme ve erozyonla mücadele için önlem alınmış olacağı vurgulandı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Ankara'da gençlerle bir araya geldi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Ankara'da gençlerle bir araya geldi Bakan Kurum, 'İlk Oyum AK Parti'ye İlk Oyum Erdoğan'a' programında konuştu Bakan Kurum, 'İlk Oyum AK Parti'ye İlk Oyum Erdoğan'a' programında konuştu Bakan Kurum: Van Gölü'nde 807 bin metreküp dip çamuru temizlendi Bakan Kurum: Van Gölü'nde 807 bin metreküp dip çamuru temizlendi

Son Dakika Güncel Bakan Kurum'dan Dünya Toprak Günü mesajı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement