Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik - Son Dakika

Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik

03.06.2017 12:06
Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik, System.String[]

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ile birlikte Zal Mahmut Paşa Camii avlusunda kurulan sanat atölyelerini ve sahaf çarşısını gezdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge ile birlikte Zal Mahmut Paşa Camii avlusunda kurulan sanat atölyelerini ve sahaf çarşısını gezdi. Bakan Avcı burada Başkan Aydın'ı yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ederek, "Eyüp bu tür faaliyetlerle, gençlerinde de daha çok ziyaret ettikleri, farklı farklı mekanlarda, farklı ilgilerine cevap bulabildikleri bir merkez haline geliyor" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Eyüp'ü ziyaret etti. Bakan Avcı Eyüp'te Başkan Remzi Aydın ve AK Parti Milletvekili Bürge ile birlikte Zal Mahmut Paşa Camii'nde Eyüp Belediyesi tarafından oluşturulan mekanları ziyaret etti. Camide namazını kılan Bakan Avcı, namaz çıkışı Başkan Aydın ve AK Parti Milletvekili Bürge ile önce Zal Mahmut Paşa Camisi'nin üst avlusunda kurulan ahşap oyma ve işleme, ney, ebru ile hat atölyelerini dolaştı. Atölyelerden alışveriş de yapan Bakan Avcı ardından alt avluda bulunan Zal Mahmutpaşa Külliyesi Eyüp Kitabiyat Merkezi'nde ki sahaf çarşısındaki dükkanları gezdi.

"Yakın zamanda güzel projeleri paylaşacağız"

Burada sahaflardan sattıkları kitaplar ve diğer materyallerle ilgili bilgi alan Bakan Avcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Ramazan akşamı Sahaflar Çarşısı gibi güzel bir çarşıya gelmişiz. Dostlarımızla, sevdiklerimizle beraberiz. Çok güzel bir mekan. Başkanımızı çok tebrik ediyorum. Güzel bir hizmet örgütlemiş burada. İnşallah Eyüp bu tür faaliyetlerle, gençlerinde de daha çok ziyaret ettikleri, farklı farklı mekanlarda, farklı ilgilerine cevap bulabildikleri bir merkez haline geliyor. Burayla ilgili olarak da Başkan ile birlikte inşallah en yakın zamanda daha güzel projeleri de paylaşacağız" dedi.

Bakan Avcı daha sonra Eyüp'ten ayrılırken Başkan Remzi Aydın Pirinççi Mahallesi'ne geçerek burada Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Pirinççi'deki bin 500 kişilik iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Aydın, "Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Rabbimize şükürler olsun bu sene de Razaman'a kavuştuk, bu sene de iftar soframızda bir araya geldik. Bu sofralar aslında dostluğumuzun, kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin pekişmesi için birer vesile. Allah bu birliğimizi beraberliğimizi arttırsın diyorum" dedi. - İSTANBUL

Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik
Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik
Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik
Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik
Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bakan Nabi Avcı'dan, Başkan Aydın'a Tebrik - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor