Bakan Selçuk: Sınavların ertelenmesi, çalışma yükünü daha da artırır - Son Dakika
BBC

Bakan Selçuk: Sınavların ertelenmesi, çalışma yükünü daha da artırır

21.02.2021 16:12
Bakan Selçuk: Sınavların ertelenmesi, çalışma yükünü daha da artırır, System.String[]

Eğitim Bakanı Selçuk, sınavların yüzyüze gerçekleştirilebilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını ve 1 Mart'ta yapılması öngörülen sınavların ertelenmesinin öğrencilerin iş yükünü artıracağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınavların yüzyüze gerçekleştirilebilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını açıkladı.

Selçuk sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamada, "Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin yüzde 40'ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır" dedi.

Selçuk, yapılan görüşmeler sonucunda 1 Mart'ta ilkokul 1, 2, 3, 4'üncü ile ortaöğretimde 8 ve 12'nci sınıflarda yüzyüze eğitimlerin başlatılmasına karar verildiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı, daha önce lise öğrencilerinin birinci dönem karne notlarının belirlenmesi için 1 Mart'ta yüzyüze sınav yapılacağını açıkladı.

Öğrenciler, bu sınavlarda 1 Kasım'a kadar işlenen konulardan sorumlu tutulacak.

Yapılan açıklamalara göre, okullarda yoğunluk oluşmasının önüne geçmek amacıyla tek sınav yapılması öngörülüyor.

Okulların açık olduğu dönemde, bazı okullar sınavları yaptı.

Bu dönemde yapılanlarla birlikte lise 9, 10, 11 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin sınavların yüzde 40'ını olduğu açıklandı.

Son Dakika Sağlık Bakan Selçuk: Sınavların ertelenmesi, çalışma yükünü daha da artırır - Son Dakika

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Ünü Türkiye sınırını aşan Neslihan Atagül, HOLA'ya kapak oldu Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti teşkilatına İstanbul uyarısı: Küstürürseniz vay halinize AK Parti'nin İstanbul'u teslim edeceği isim iddialı konuştu: Bizim olan İstanbul'u yeniden alacağız Lille'in Yusuf Yazıcı paylaşımı büyük ilgi gördü: Baba, sen n'aptın ya Sinan Akçıl, Işın Karaca'nın düğün tepkisi sonrası sessizliğini bozdu Ücretsiz maske dağıtıldığını duyan oraya koştu, yaşanan izdihamda sosyal mesafe unutuldu Gonca Vuslateri'nin faturalarını Şevket Çoruh ödemiş Kılıçdaroğlu'nun "128 milyar doları ne yaptın, kime verdin?" sorusuna Erdoğan'dan yanıt