Son Dakika Haberleri: Bakan Soylu, "Ankara'da Aday Olsaydınız Sonuç Farklı Olur muydu?" Sorusuna Cevap Verdi

Bakan Soylu, "Ankara'da Aday Olsaydınız Sonuç Farklı Olur muydu?" Sorusuna Cevap Verdi

2 ay önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Ankara seçimleri hatırlatılarak "Aday olsaydınız sonuç farklı olur muydu?" diye soruldu. Soylu, soruya "AK Parti Mehmet Özhaseki'yi aday yapmış. Ondan sonra yapılacak her şey suyu bulandırmaktır" diye cevap verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cem Küçük'ün sorularını yanıtladı. Küçük, Soylu'ya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini hatırlatarak "Siz aday olsaydınız sonuç farklı olur muydu?" diye sordu. Soylu da "AK Parti bir karar vermiş, Mehmet Özhaseki'yi aday yapmış. Ondan sonra yapılacak her şey suyu bulandırmaktır" diye cevap verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber'de katıldığı Gündem Özel programında, Ankara seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazeteci Cem Küçük'ün sorularını yanıtlayan Soylu; "Siz aday olsaydınız sonuç farklı olur muydu?" şeklindeki soru üzerine şöyle konuştu:

"SİYASETİN ALTIN BİR KURALI VARDIR"

"Siyasetin altın bir kuralı vardır. Evet istişare yaparsınız, meşveret yaparsınız. Ben bu partinin mensubuyum. Bu parti bana hangi görevi verirse, gücüm yetiyorsa, takatim yetiyorsa onu gücüm yettiğince yerine getiririm"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çalışmalar yürütülüyor. Benden çok daha tecrübeli, çok daha görmüş. Ben bir alanda çalışıyorum, o benim alanım dahil birçok alanda karar veriyor, çalışıyor, tecrübesi var, bilgisi var."

"YAPILACAK HER ŞEY SUYU BULANDIRMAKTIR"

Mehmet Özhaseki'nin de işinde mahir, tecrübeli, yolsuzluğu, usulsüzlüğü olmayan bir siyasetçi olduğunu aktaran Soylu, "AK Parti bir karar vermiş, onu Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmış. Ondan sonra yapılacak her şey suyu bulandırmaktır. Bu her yer için böyle geçerlidir." diye konuştu.

Mehmet Özhaseki
Bakan Soylu,  Ankara'da Aday Olsaydınız Sonuç Farklı Olur muydu?  Sorusuna Cevap Verdi
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 08:52 Korkunç kazada, yaralı sürücüyü gören kadın ellerini açıp dua etti Bülent Arınç'tan 23 Haziran yorumu: Demokraside seçimle gelinir, seçimle gidilir Yunanistan Başbakanı Çipras, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi: Bunun maliyeti büyük olacaktır