Son Dakika Haberleri: Bakan Süleyman Soylu: "O Canlı Bomba Konusunda Türkiye Tecrübeler Yaşadı"

Bakan Süleyman Soylu: "O Canlı Bomba Konusunda Türkiye Tecrübeler Yaşadı"

10 ay önce

Bakan Süleyman Soylu: "O canlı bomba konusunda Türkiye tecrübeler yaşadı" "İki grubun birleştiği bölgede operasyon gerçekleştirdik.

Bakan Süleyman Soylu: "O canlı bomba konusunda Türkiye tecrübeler yaşadı"
"İki grubun birleştiği bölgede operasyon gerçekleştirdik. Adamın söylediği enteresan, 'Bunlar canlı bomba olma niteliğinde insanlar'. Böyle bir ihbar alıyorsun. Dünyanın hiçbir yerinde elbiselerle tutulmaz" Ahmet Umur Öztürk
ANKARA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'da, jandarma ve polisin ortak düzenlediği operasyonda, 7 PKK'lı teröristin yere yatırılıp yarı çıplak halde gözaltına alındığı olaya ilişkin "İki grubun birleştiği bölgede operasyon gerçekleştirdik. Adamın söylediği enteresan, 'Bunlar canlı bomba olma niteliğinde insanlar'. Böyle bir ihbar alıyorsun. Dünyanın hiçbir yerinde elbiselerle tutulmaz" dedi.
TBMM Genel Kurulu'nda 2018 bütçe görüşmeleri devam ediyor. Halkların Demokratik Partisi Adana Milletvekili Mera Daniş Beştaş, 4 Ekim'de Muğla'nın Seydikemer ve Ortaca ilçelerinde işkence görüntülerinin ortaya çıktığını iddia ederek Bakan Soylu'ya soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.
Bakan Soylu, PKK terör örgütünün Hakkari, Şırnak, İran sınır, Ağrı ve Tendürek hattında bir tertiplenme içine girdiğini söyleyerek, Ege ve Akdeniz'de eylem yapabilecekleri bilgisini aldıklarını ifade etti. Soylu, şunları kaydetti:
"Türkiye'nin bir bölgesinde terörist yakaladık. Yaklaşık 27 kişilik terörist grubun Lazkiye'de eğitildiğini ve eğitildikten sonra özellikle Türkiye'nin turizm bölgelerine yönelik terör eylemi yapabileceklerini ifade etti ve tek tek isimlerini verdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı, jandarma, emniyet, tüm istihbarat yapımız tedbir aldı. Bunların sahile çıkabileceği zamanı gözlemlemeye başladı. İki grubun birleştiği bölgede operasyon gerçekleştirdik. Adamın söylediği enteresan. Bunlar canlı bomba olma niteliğinde insanlar. Böyle bir ihbar alıyorsun. Dünyanın hiçbir yerinde elbiselerle tutulmaz. O canlı bomba konusunda Türkiye tecrübeler yaşadı. Onların hepsi hapiste. Burada arkadaşlarımızın yaptığı tedbirdir. Orada güvenlik kuvvetlerinin aldığı tedbirdir."Emekliye, Ocak Ayında En Az 307 Lira Zam Yapılacak Genç Kadın, Sokak Ortasında Sevgilisini Tekme Tokat Dövdü

3 Çocuğunun Boğazını Kesen Anne: Benden Sonra Rezil Olmasınlar Diye Kestim