Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret - Son Dakika

Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret

03.11.2020 11:57
Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret, System.String[]

Gelen son dakika haberlerine göre Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye ile Sierra Leone Cumhuriyeti arasındaki ticaret hacminin düşüklüğüne dikkati çekerek ticaret hacminin artacağına inandığını belirtti.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye ile Sierra Leone Cumhuriyeti arasındaki ticaret hacminin düşüklüğüne dikkati çekerek ticaret hacminin artacağına inandığını belirtti.

ASO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sierra Leone Cumhuriyeti Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Nabeela F. Tunis, Özdebir'i makamında ziyaret etti.

Özdebir, taraflar arasındaki ticaret hacminin çok düşük olduğunu belirterek, "Sierra Leone, son 3 yılda ihracatını büyük oranda artırmış durumda. Fakat bu ihracattaki artış ülkemiz ticaretiyle orantılı değil. Sierra Leone Ankara Büyükelçiliğinin açılmasıyla iki ülke arasındaki iş birliği imkanlarının ve ticaret hacminin artacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

ASO'nun 8 bini aşkın üyesi olduğuna işaret eden Özdebir, şunları kaydetti:

"Ankara, potansiyeli çok yüksek, üretim kabiliyeti olan teknolojinin yoğunlaştığı, katma değerli ürünlerin üretildiği ve ihraç edildiği önemli bir cazibe merkezi. Ankaralı firmalar, Sierra Leone'nin altyapısından enerji yatırımlarına kadar birçok sektörü sıfırdan en iyi şekle getirecek kabiliyetlere sahip. Biz Ankara Sanayi Odası olarak Sierra Leone'nin kalkınması için her türlü iş birliğine hazırız."

Ziyarette, Sierra Leone Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Mohamed Hasan Kaisamba, ASO Başkan Yardımcıları Seyit Ardıç ve Mete Çağlayan ile Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Bayraktar da hazır bulundu.

Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret
Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret
Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret
Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Son dakika! Sierra Leoneli Bakan Tunis'ten ASO Başkanı Özdebir'e ziyaret - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Hakan Oğuztürk: Aşı yaptıranlar hemen ertesi gün kısıtlamalardan muaf edilmemeli, en az 40 günlük bir süreç olabilir Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Trump'ın Biden'a bıraktığı mektubun içeriği basına sızdı: Joe biliyorsun ben kazandım İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Yunanistan Parlamentosu Üyesi Velopoulos: Tek kurşun dahi atamadan Ege'nin yarısını Türklere kaybedeceğiz Eskort sitesine büyük darbe: 2 ayda bir milyona yakın para kazanmışlar