Son Dakika Haberleri: Bakan Turhan: "Yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolunda 26 günde 2.5 milyon araç geçiş yaptı"

Bakan Turhan: "Yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolunda 26 günde 2.5 milyon araç geçiş yaptı"

2 ay önce

Bakan Turhan: "Yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolunda 26 günde 2.5 milyon araç geçiş yaptı"YOZGAT - Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi çalışmalarını yerinde incelemek için Yozgat'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul-İzmir arasını 3.

Bakan Turhan: "Yeni açılan İstanbul- İzmir otoyolunda 26 günde 2.5 milyon araç geçiş yaptı"

YOZGAT - Ankara- Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi çalışmalarını yerinde incelemek için Yozgat'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indiren ve 5 Ağustos tarihinde hizmete açılan İstanbul İzmir otoyolunda bugüne kadar yaklaşık 2.5 milyon aracın geçiş yaptığını söyledi.

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesinin son durumunu yerinde görmek üzere Yozgat'a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Akdağmadeni ve Sorgun ilçesindeki hızlı tren şantiyelerinde incelemelerde bulundu. Ray serim çalışmalarını yerinde inceleyen Bakan Turhan yaptığı açıklamada "İstanbul-İzmir otobanı bildiğiniz gibi 5 Ağustos tarihinde Kurban Bayramı öncesinde projenin tamamı hizmete açıldı. Daha önceki yıllarda açılmış olan kesimleri vardı. Şimdi tam olarak hizmet veriyor. Tabi son rakamlar 2 buçuk milyona yakın araç bu yolu kullandı. Bu önemli bir rakam. Bu rakam o güzergahta seyreden insanlara önemli de bir rahatlık sağladı. Ulaşım konforu sağladı. Trafik güvenliği ile seyahat etme imkanı sağladı. Hepsinden önemlisi de zaman tasarrufu sağladı. Darısı diğer projelerin başına hedefimiz önümüzde Ankara- Niğde var, İzmir Çandarlı otoyolları var, bunları da önümüzdeki aylarda hizmete açmış olacağız" dedi.

Bakan Turhan: Yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolunda 26 günde 2.5 milyon araç geçiş yaptı

Haber Yayın Tarihi: 31.08.2019 05:11 Kaynak: İHAKONDA Genel Müdürü Ağırdır: CHP, 23 Haziran'da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır
Ateşkesin bitmesine saatler kala terör örgütü YPG'den açıklama: Tamamen çekildik Türkiye-Rusya anlaşmasında "Kamışlı hariç" ne anlama geliyor? Diplomatik kaynaklar açıkladı