Son Dakika Haberleri: Bakan Yardımcısı Aksu: "Tüketicinin Mağdur Olmaması İçin Ciddi Baskılar ve Düzenlemeler Yaptık"

Bakan Yardımcısı Aksu: "Tüketicinin Mağdur Olmaması İçin Ciddi Baskılar ve Düzenlemeler Yaptık"

7 gün önce

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, "Ülkemiz biliyorsunuz ağustos ayında ekonomik bir saldırıyla karşı karşıya geldi.

Bakan Yardımcısı Aksu:
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, "Ülkemiz biliyorsunuz ağustos ayında ekonomik bir saldırıyla karşı karşıya geldi. Ülkemize yapılan en büyük saldırılardan bir tanesiydi. Bu süreçte düzenleyici güçlerimizi kullanarak tüketicinin mağdur olmaması için ciddi baskılar ve düzenlemeler yaptık." dedi.

Bakan Yardımcısı Aksu, Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) 1071 Malazgirt Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlenen " Türkiye'de Tarım Ürünleri ve Yem Bitkileri Üretiminin Durumu, Sorunları ve Çözüm Yolları Çalıştayı"na katıldı.

Burada konuşan Aksu, uzun vadeli sürdürülebilir politikalarla sürekli ilerlemeyi hedeflediklerini söyledi.

Maliyeti azaltacak bir takım çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Aksu, üreticiyi, tüketiciyi, korumaya ve kollamaya çalıştıklarını aktardı.

Enflasyonla mücadele kapsamında başlatılan çalışmalara da değinen Aksu, şöyle devam etti:

"Ülkemiz biliyorsunuz ağustos ayında ekonomik bir saldırıyla karşı karşıya geldi. Ülkemize yapılan en büyük saldırılardan bir tanesiydi. Bu süreçte düzenleyici güçlerimizi kullanarak tüketicinin mağdur olmaması için ciddi baskılar ve düzenlemeler yaptık. Çok şükür dolar olması gereken rakamlara yaklaştı."

Programa, Vali İlker Gündüzöz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya ile kamu kurumlarının müdürleri katıldı.19 Kasım'da Süre Doluyor! Çiftçilerin Hazine Arazilerini Kiralayabilmesi İçin Son Fırsat Yurt Dışı Seyahatinde Ayıplı ve Eksik Hizmet Alan Kişiye Ücret İadesi Kararı

Kalkışa Hazırlanan Uçaktaki Yolcunun, "TNT Taşıyorum" Şakası Ortalığı Karıştırdı Önümüzdeki Yıl Yangınla Mücadelede Yerli İHA'lar Kullanılacak