Bakan Yıldırım'dan Vali Tekmen'e Madalyon - Son Dakika

Bakan Yıldırım'dan Vali Tekmen'e Madalyon

03.01.2012 12:14
Bakan Yıldırım'dan Vali Tekmen'e Madalyon, System.String[]

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'e, 2002 yılı sonunda başlatılan Acil Eylem Planı kapsamında belirlenen 15 bin kilometre bölünmüş yol ağı hedefine ulaştığı için bir madalyon gönderdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ardahan Valisi Mustafa Tekmen'e, 2002 yılı sonunda başlatılan Acil Eylem Planı kapsamında belirlenen 15 bin kilometre bölünmüş yol ağı hedefine ulaştığı için bir madalyon gönderdi. Vali Tekmen, "Bu ödülü tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum." dedi.

Vali Mustafa Tekmen, yaptığı açıklamada, yol yapım çalışmalarının önemine değinerek, Türkiye'de trafik kazalarının çok canlar yaktığını, çok ocaklar söndürdüğünü, çok maddi ve manevi kayıplara neden olduğunu ifade etti.

Tekmen, "Hükumetimizin 2002 sonunda başlatılan Acil Eylem Planı kapsamında belirlediği, 15 bin kilometre bölünmüş yol ağı hedefine Ağustos 2011 tarihinde ulaşıldı. Bu çalışmalarda zaman zaman değişik metotlara gidildi. Karayollarının kendi yaptıkları oldu, ama 2008 yılından itibaren çalışmalar Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, Kaymakamlıklar, Valilikler kanalıyla yapıldı. Bu çalışmalarda kontrollerini, hak edişlerini Karayolları yaptı, buralarda harcanan paralar yine Karayollarından geldi ama Kaymakamların, Özel İdarelerin, Valilerimizin aktif katılımı oldu. Bu bakımdan Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanımız Binali Yıldırım, bu çalışmaları başarı ile sonuçlandıran görevlilere bir madalyon gönderdi. Ben bu hediyeyi tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum. Devletimize, milletimize minnetlerimizi ifade ediyorum. Yollarımızın kazasız, belasız her zaman ulaşıma açık kalmasını temenni ediyorum." dedi.

Vali Tekmen Ardahan- Kars bölünmüş yolunu bu yıl bitirilip hizmete sokulduğunu, ayrıca Erzurum-Ardahan bölünmüş yol çalışmasının da Göle'ye kadar olan kısmının tamamlandığını, 2012'de de Ardahan'a kadar tamamlanacağını, Ardahan-Aktaş Sınır Kapısı'na kadar olan bölünmüş yol projesinin de 2012 yılında tamamlanarak sınır kapısıyla birlikte hizmete sokulacağını ifade etti.

Bakan Yıldırım'dan Vali Tekmen'e Madalyon

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bakan Yıldırım'dan Vali Tekmen'e Madalyon - Son Dakika


Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Leicester City, Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündemindeki Rachid Ghezzal'i kamp kadrosuna dahil etmedi 00:03 Leicester City, Beşiktaş ve Galatasaray'ın gündemindeki Rachid Ghezzal'i kamp kadrosuna dahil etmedi Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu 23:10 Son Dakika: Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu
Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir 22:20 Haaland, Chelsea'nin kendisi için gözden çıkardığı paraya inanamadı: Umarım sadece söylentidir Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız 21:53 Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı
Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor 18:01 Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya'nın kızı Meral'in son halini görenler dönüp tekrar bakıyor Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü
Advertisement