Bakan Yıldız, Eskimo Usulu Balık Avladı - Son Dakika

Bakan Yıldız, Eskimo Usulu Balık Avladı

09.02.2014 19:36
Bakan Yıldız, Eskimo Usulu Balık Avladı, System.String[]

Partisinin Ardahan aday tanıtım programlarına katıldıktan sonra Çıldır ilçesine geçen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, protokolle birlikte Çıldır gölünde atlı kızağa bindi.

Partisinin Ardahan aday tanıtım programlarına katıldıktan sonra Çıldır ilçesine geçen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, protokolle birlikte Çıldır gölünde atlı kızağa bindi. Atlı kızağı Bakan Yıldız kullanırken, yanında Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ramazan Korkmaz arkasına ise Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Vali Seyfettin Azizoğlu oturdu. 123 kilometre kare yüzölçümü alanıyla Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan ve kış mevsiminde yüzeyinin tamamı donan Çıldır gölü üzerinde Atlı kızak kullanan Bakan Taner Yıldız, ilk defa böyle bir deneyiminin olduğunu belirterek büyük bir zevk aldığını söyledi. Bakan Yıldız daha sonra yüzeyi buz tutan Çıldır gölünde eskimo usulü balık avladı. 10 Çıldır sarı balığı yakalayan Bakan Yıldız, Gerçekten farklı ve zevkli bir iş. Balıkçı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 4 kilo balık yakaladık. İnşallah bereketli olur. Çıldır gölünde kışın buzun kalınlığı ciddi boyutlara ulaşıyor. Burada da balıkçılar için bir geçim kaynağı oluşuyor. Bu gölü görmeden gitmek olmazdı. Hamdolsun bu keyfide yaşamış olduk diye konuştu. Tuttuğu balıkları 200 lira karşılığında balıkçılardan satın alan Bakan Yıldız Şimdiye kadar sen hiç bakan parası aldın mı, bereketli olur inşallah dedi. Karayolu ile önce Kars'a oradan Ankara'ya gitmek için zamanı kalmayan Bakan Yıldız, ikram edilen çorbayı tası kafaya dikerek içmesi dikkatlerden kaçmadı. Ardahan'a has evelik çorbası içen bakan Yıldız çorbanın çok güzel olduğunu söyledi.

Bakan Yıldız, Eskimo Usulu Balık Avladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bakan Yıldız, Eskimo Usulu Balık Avladı - Son Dakika


Son Dakika

Başsavcılıktan 'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddialarına yanıt Başsavcılıktan 'Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı' iddialarına yanıt Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Rusya, Türkiye'ye uçuşları siyasi nedenlerle mi durdurdu? Kremlin'den açıklama var Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 12 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 243 kişi vefat etti, 54 bin 562 yeni vaka tespit edildi Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine toplantısında sunacağız Son Dakika! Bakan Koca: Ek tedbirler konusunda alternatifli önerileri Kabine toplantısında sunacağız Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Cumhuriyet savcısı kendisini muayene etmeyen doktoru gözaltına aldırdı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Bodrum'da silahlı kavgaya karışan oyuncu Mustafa Üstündağ serbest bırakıldı Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor İmzaların atılmasına ramak kaldı! Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün yüzde 51'i satılıyor