Son Dakika Haberleri: Bakan Yıldız Spiker Oldu

Bakan Yıldız Spiker Oldu

8 yıl önce

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Yerel Kay TV'nin hizmet binasının açılışında stüdyoda promter cihazından haber okudu.

Bakan Yıldız Spiker Oldu, System.String[]

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Yerel Kay TV'nin hizmet binasının açılışında stüdyoda promter cihazından haber okudu.


Çok koltuğa oturdum ama bu koltuk gerçekten farklı diye söze giren Bakan Yıldız, ekrandan akan " Trakya'da Türkiye'ye yetecek kadar dogalgaz, Karadeniz'de petrol, Kayseri'de altın bulundu haberini gülümseyerek okuduktan sonra " Bu çalışmalar tamamlamadan kimseye müjde veremeyiz. Yoksa bunlar spekülatif olur dedi.


Kaygrup'da yer alan Kay TV, radyo ve Kayseri Haber gazetenin bulunduğu yeni hizmet binasının açılışına Ak Parti Kayseri milletvekilleri Mustafa Elitaş, Pelin Gündeş Bakır ,Yaşar Karayel, Ahmet Öksüzkaya ve İsmail Tamer, Vali Mevlüt Bilici ve Büyükşehir Belediye başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte katılan bakan Taner Yıldız, yerel televizyonun stüdyolarını gezerken, spiker koltuğuna oturup, canlı yayında promter cihazından haberleri okudu. Kay Grup Genel Yayın müdürü ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya'ya canlı yayınla olup olmadıklarını soran bakan Yıldız, daha sonra oldukça düzgün bir diksiyonla, kendisini izleyen gazeteciler ve protokolün bakışları arasında, "Türkiye'ye yetecek kadar Trakya'da dogalgaz, karadeniz'de petrol ve Kayseri'de Altın yatakları bulundu müjdesini verdi.


Bakan yıldız, bundan sonra elektrik ve doğalgaza zamla ilgili sorulara yanıtlar verdi. Cumhurbaşkanı Gül, 10 genci köşkte ağırladı" haberini teklemeden okudu. Taner Yıldız, haber okurken zorlanmadığını, çok rahatlıkla yapabileceği bir konu olduğunu söylerken, Kanal D Televizyonu anchormanı Mehmet Ali Birand'ın işinin zor olup, olmadığını yolundaki soruya " Haksızlık etmeyin. Mehmet Ali Birand'in haberleri sunarken kendisine özgün yorumları ve değerlendirmeleri var. Ben onun gibi olamam elbette dedi.


Bakan Yıldız, " Biz de vatandaşla, spikerlerin haberle karşı karşıya geldiği gibi göz göze geliyoruz. Spiker veya anchormanların bana göre haber sunarken aslında, tabii ve samimi olurlarsa ve, renklilik açısından serbest sunumların yani anchonmanlığın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ekrandan okuttuğunuz habere gelince, Trakya'da dogalgaz, karadeniz'de petrol, Kayseri'de altın yatakları konusundaki çalışmalarımız elbette sürüyor. Ama, bu kaynaklar konusunda çalışmalar sonuçlanmadan bir açıklama yapmayı spekülatif buluyorum. Doğrusu kamuoyunu da bu konuda yanlış bilgilendirmek istemiyorum" şeklinde konuştu


ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ


Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Taner Yıldız, Kay TV, Kay Radyo ve Kayseri Haber Gazetesinin yeni binasının açılış kokteylinde ise yaptığı konuşmada, yerel basının gücünden söz ederek, Ak Parti olarak eleştirilere açık olduklarını söyledi. Yıldız, 10 yıllık performansımız değerlendirilecek olursa, yüksek bir performans gösterdik. Yapıcı eleştirileri her zaman baş tacı ediyoruz. İyi niyetli eleştiriler, ülkemizin kalkınması yolunda bizim için de yararlıdır. Yerel basın, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi açısından olumlu baktığımız bir konudur. Belgesel ve eğitim programlarını malesef az izliyoruz.Doğru işler yapıyoruz. Yaptıklarımıza güveniyoruz. Demokraside eleştirilerin yanı sıra yaptıklarımızın da sergilenmesini isteriz. Bu anlayışımız muhalefet için de öyledir.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:40 Kaynak: DHAİmamoğlu: İBB, Mehmetçik Kûtulamâre dizisine 25 milyon TL aktarmış
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Olçok, Tamince kararından sonra Adalet Bakanlığına teşekkür etti