Bakan Yıldız; Yunanistan'a Gazı Bedava Vermedik - Son Dakika

Bakan Yıldız; Yunanistan'a Gazı Bedava Vermedik

19.02.2012 13:05
Bakan Yıldız; Yunanistan'a Gazı Bedava Vermedik, System.String[]

Enerji Bakanı Taner Yıldız dün Kayseri'de yaptığı konuşmada, Yunanistan'a gaz vanasının açılmasıyla ilgili, "Yunanlı Bakan beni aradı, zor durumda ve sıkıntıda olduklarını söyledi."

Enerji Bakanı Taner Yıldız dün Kayseri'de yaptığı konuşmada, Yunanistan'a gaz vanasının açılmasıyla ilgili, "Yunanlı Bakan beni aradı, zor durumda ve sıkıntıda olduklarını söyledi. Şahsen ben dayanamadım" sözlerine bugün açıklık getirdi. Bakan Taner Yıldız, Yunanistan'a verilen doğalgazla ilgili olarak bu ülkeyi ve Yunan meslektaşını rencide edecek sözler sarf etmediğini, gazı da bedava vermediklerini söyledi.

Erciyes Kar Festivali'nin açılışına katılan Enerji Bakanı Taner Yıldız, burada gazetecilere, dün Yunanistan'a doğalgaz verilmesiyle ilgili yaptığı açıklamaların bazı medya organlarında kasdını aşarak, yanlış anlaşılmalara yol açacak şekilde, bu ülkeyi rencide edecek biçimde verildiğini söyledi. Bakan Yıldız şöyle konuştu:

"Ben, Yunan meslektaşım rica ettiği, sıkıntıları olduğu için Türkiye olarak doğalgaz akışını sağladığımızı bildirdim. Sanayicilerimizin ve vatandaşlarımızın doğalgaz ihtiyacı karşılandıktan sonra, Yunanistan'a da bu çağrısı doğrultusunda gaz verdiğimizi ve vanaları açtığımızı söyledim. Ben güçlü bir devletin Enerji Bakanıyım. Türkiye Cumhuriyeti'nin Enerji Bakanıyım. Rencide edici uslüp kesinlikle kullanmadım. Doğalgaz ve elektrik enerjisi barış için kullanılsın istedik. Rencide edici uslüp benim tarzım, devletimizin tarzı değildir."

'GAZI BEDAVE VERMEDİK'

Bir ikinci konunun, 'Yunanistan'an gazı bedava mı verildiği' sorusu olduğunu kaydeden Bakan Yıldız, "Kesinlikle böyle bir şey olmaz. Kimseye bedava gaz vermedik" dedi.

Bakan Yıldız, daha sonra Erciyes kayak merkezinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Erciyes Kar Festivali'nin açılışına katılarak, Türk ve Alman kayakçı ve snowboarcıların gösterilerini, ardından 1'inci Komando Tugayı Paraşüt ve kayak ekibinin gösterilerini izledi. Daha sonra da Erciyes Master Planı 1'inci Etap çalışmaları sonucu hizmete giren 6 tesisin toplu açılışını yaptı.

OE,VD(OE/COŞ) - Kayseri

Bakan Yıldız; Yunanistan'a Gazı Bedava Vermedik

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bakan Yıldız; Yunanistan'a Gazı Bedava Vermedik - Son Dakika


Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın