Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti - Son Dakika

Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti

07.07.2012 12:29

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek Afganistan konferansına katılmak için bu ülkeye gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Tokyo Camii'ni ziyaret etti.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek Afganistan konferansına katılmak için bu ülkeye gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Tokyo Camii'ni ziyaret etti. Bakan Yılmaz, cami hakkında İmam Murat Çevik'ten bilgi aldı. İslamiyet hakkında bilgi almak için Camiyi ziyaret eden Japonlara da yakın ilgi gösteren Yılmaz, Japon öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yılmaz, ikindi namazı sonrası caminin zemin katından faaliyet gösteren Yunus Emre Kültür Merkezi'ni de ziyaret etti. Merkezdeki ebru dersine katılan Yılmaz, ebru hocası ile beraber bu sanatı icra etmeye çalıştı. Ebru dersini dinleyen Japonlar ile sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Kalkınma Bakanı Yılmaz, Japonlara ebru hediye etti.

Kültür merkezi ile caminin şeref defterini imzalayan Yılmaz, bugün ayrıca Japonya Dışişleri Bakanı Koichiro Gemba'nın verdiği akşam yemeğine icabet edecek.

Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti
Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti
Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti
Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Bakan Yılmaz, Japonlara Ebru Hediye Etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Futbolseverlerin dört gözle beklediği Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin günü belli oldu ABD'de, UFO olduğu iddia edilen cismin elektrik lambası olduğu ortaya çıktı Mesut Özil transferi için teşekkür etmek isteyen taraftar, Emre Belözoğlu'nun HGS borcunu ödedi Abdurrahman Dilipak koronavirüs aşılamasının durdurulması için mahkemeye başvurdu Cemiyet hayatının ünlü siması Kerem Dürüst, uyuşturucudan gözaltına alındı İstanbul'dan memleketleri Bitlis'e dönüp fabrika açan tekstilci iki kardeş 300 kişiye istihdam sağladı Erkek arkadaşının kalp krizinden öldüğünü öğrendi, hastanede kalbine sıktı Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor: Gündemde kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması var