Bakanlar Günay ve Yıldırım'ın Seçmenlere Mektup Göndermesi - Son Dakika

Bakanlar Günay ve Yıldırım'ın Seçmenlere Mektup Göndermesi

12.01.2012 15:00
Bakanlar Günay ve Yıldırım'ın Seçmenlere Mektup Göndermesi, System.String[]

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan'ın, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın seçim döneminde, seçmenlere gönderdikleri mektupların masraflarına yönelik iddialarına ilişkin olarak, "İzmir'de 2 milyon 904 bin 500 kişiye Sayın Yıldırım ve Günay'ın mektuplarını dağıttık.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan'ın, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın seçim döneminde, seçmenlere gönderdikleri mektupların masraflarına yönelik iddialarına ilişkin olarak, "İzmir'de 2 milyon 904 bin 500 kişiye Sayın Yıldırım ve Günay'ın mektuplarını dağıttık. Bu dağıtımların 2 Haziran'da ödemesi, tarafımdan 720 bin lira olarak PTT'ye yapıldı" dedi.

Akay, basın mensuplarıyla birlikte bir otelde yaptığı sohbet toplantısında, CHP İzmir milletvekili Oğuz Oyan'ın Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın seçim döneminde İzmirli seçmene PTT aracılığıyla gönderdiği mektuplarla ilgili iddialarına yanıt verdi.

Parti teşkilatı olarak 25 Mayıs 2011 tarihinde, bölge müdürlüğü aracılığıyla PTT Genel Müdürlüğü ile yaptıkları anlaşma gereği İzmir'de 2 milyon 904 bin 500 kişiye bakanlar Yıldırım ve Günay'ın mektuplarının dağıtıldığını belirten Akay, şunları kaydetti:

"İzmir'de 2 milyon 904 bin 500 kişiye Sayın Yıldırım ve Günay'ın mektuplarını dağıttık. Bu dağıtımların 2 Haziran'da ödemesi, tarafımdan 720 bin lira olarak PTT'ye yapıldı.

Sayın Oyan, bu paranın nereden geldiğini sormuş. Bu, seçimi koordine eden Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) yaptığı bir faaliyetti. Bakanlar, adaylar, seçim çalışmalarında ne kadar bina, araç giydirdiğimizi ne kadar poster bastırdığımızı ne kadar radyo ve gazete ilanı verdiğimizi seçim argümanlarının miktarını bilemezler. SKM'nin yaptığı görevlendirdiği mali komite bu çalışmaları ve ödemeleri yaptı. Başarılı bir seçim atmosferi geçirdik.

Genel merkezin seçim çalışmaları nedeniyle gönderdiği, parti gönüldaşlarının partiye yapmış olduğu bağışlardan karşılanan miktarla PTT'ye ödeme yaptık. Tahsilat makbuzunu da getirdim. Seçimlerin üzerinden yaklaşık 7 ay gibi bir süre geçtikten sonra Oğuz Oyan'ın böyle bir konuyu gündeme getirmesini esefle karşılıyoruz. Biz İzmir'in projelerinden İzmir'e yapacağımız yatırımlardan sez ederken, Oyan, 7 ay önceki seçim çalışmalarında yapılan mektup dağıtımlarını gündeme getiriyor. Bunun hesabını Oyan'a vermek zorunda değiliz."

Akay, AK Parti'nin İzmir'de sürekli yükselen bir başarı grafiğine sahip olduğunu ve son yapılan 12 Haziran genel seçimlerinde oy oranının yüzde 37'ye çıktığını dile getiren Akay, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde bu oranı en az yüzde 47'ye çıkaracaklarını iddia etti.

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bakanlar Günay ve Yıldırım'ın Seçmenlere Mektup Göndermesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı İzmir'de koronavirüs vaka sayısı son 10 günde ikiye katlandı Polisten kaçan şüpheli 5 metre yükseklikten atlayıp ayağını kırdı, üzerinden de 6 kilo uyuşturucu çıktı Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı