Son Dakika Haberleri: Bakanlar Kılıç ve Yazıcı Rize'de

Bakanlar Kılıç ve Yazıcı Rize'de

8 yıl önce

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemelerinin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirterek, "Türkiye, doğal güzelliklerini, tabiatın bahşettiklerini, Allah'ın verdiği"...

Bakanlar Kılıç ve Yazıcı Rize'de, System.String[]

Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Bakanı Suat Kılıç, birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemelerinin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirterek, " Türkiye, doğal güzelliklerini, tabiatın bahşettiklerini, Allah'ın verdiği güzellik nimetlerini, adeta cenneti çağrıştıran bu yeşilliklerini yaşatabildiği sürece botanik parklara, yeni ve suni yapılara ihtiyaç olmayacaktır" dedi.


Bakan Kılıç, Rize İnşaat Yatırım Sanayi Ticaret AŞ'nin Rize Ticaret Borsasında düzenlenen toplantıda, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın davetlisi olarak Rize'ye geldiğini belirterek, Rize odaklı bölgesel kalkınmaya yapılacak katkıları, kentteki spor yatırımlarını konuşacaklarını ifade etti.


Kılıç, "Ayder Yaylası'na çıkacağız. Burada kış turizm merkezine ilişkin neler yapabileceğimizi sayın bakanımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımız, yerel ve Ankara'dan gelen taraflarla bir araya gelmek suretiyle masaya yatıracağız. Temennimiz odur ki Rize'nin kendi çevresinde, kendi ilçeleriyle birlikte bölgesindeki kalkınmanın lokomotifi haline gelebilen il statüsüne kuvvet kazandırabilmektir" diye konuştu.


Rize'de son yıllarda büyük atılımlar yapıldığını kaydeden Kılıç, "Bunda herkesin çok büyük katkıları var, bunun farkındayız. Hükümetimizin Rize'ye yönelik yaklaşımlarının, katkılarının ve yatırımlarının farkındayız. Rizelilerin ve Rizeli çözüm ortaklarının Rize için atılan adımlara sağladıkları destek ve katkıların farkındayız. İnşallah bugün atılacak adımlarla Rize adına çok daha güzel, çok daha olumlu neticelere ulaşabileceğiz" dedi.


Bakan Kılıç, başta Bakan Yazıcı olmak üzere Rize milletvekillerinin kentin misyoneri, taşıyıcısı ve tanıtıcısı olduğunu ifade ederek, Yazıcı'nın Rize çayı tanınmış bir marka olmasına rağmen Ankara'da tanıtımını yapmak için çaba harcadığını söyledi.


-"Türkiye'nin gündeminde yeni polemiklere ihtiyaç yoktur"-


Türkiye'nin her yerinin cennet bahçesi gibi olduğunu belirten Kılıç, şunları kaydetti:


"Özellikle Karadeniz bölgesine, Doğu Karadeniz'e bakıldığı zaman çay bahçeleriyle, ormanlarıyla, yaylalarıyla, bölgemiz adeta bir botanik park görünümünde. Dolayısıyla buradan Rize'den bir mesajı vermek istiyorum. Türkiye'nin yeni ve suni botanik parklara çok fazla ihtiyacı yok. Türkiye, doğal güzelliklerini, tabiatın bahşettiklerini, Allah'ın verdiği güzellik nimetlerini, adeta cenneti çağrıştıran bu yeşilliklerini yaşatabildiği sürece botanik parklara, yeni ve suni yapılara ihtiyaç olmayacaktır. Birilerinin Anıtkabir üzerinden botanik park çağrışımı yaptırmak istemeleri gerçekten hayal kırıklığı yaratan, bizleri sukutuhayale uğratan, çok yakışıksız yaklaşımlar olmuştur. Türkiye'nin gündeminde yeni polemiklere ihtiyaç yoktur."


Türkiye'nin iş adamlarıyla, sanayicileriyle, turizmcileriyle polemiklerden tamamen uzak bir kalkınma gündemine odaklandığını söyleyen Kılıç, "Rize'deki varlığımız bunun göstergesidir. Bölgemiz ve ülkemiz için atılan her adımın en önemli destekçisi başta Sayın Başbakanımızdır. Bugün Rize'de atılacak adımların ilimize ve Rize halkına önemli katkılar sağlamasını temenni ediyorum" diye konuştu.


Bakan Hayati Yazıcı ise Rize İnşaat Yatırım Sanayi Ticaret AŞ'nin toplantısı için bir araya geldiklerini belirterek, "Biliyorsunuz ki birkaç yıl önce kurulan Rize Yatırım AŞ, Rize stadyumunu finanse etmiş, yaptırmış. Bir de yapılmış olan bir sözleşme var. Özel olarak o konuyu konuşmak için toplandık" dedi.


Bakan Yazıcı, Kılıç'la Çaykur Rizespor maçını izledikten sonra Ayder'e gideceklerini belirterek, kentin spor yatırımlarını da ele alacaklarını kaydetti.


ABD'li yazar Katharine Branning'in "Bir Çay Daha Lütfen" adlı kitabını basın mensuplarına gösteren Yazıcı, "Katharine Branning, kendisine Kadriye denilmesini istiyor. Biz de kendisine Katharine Kadriye diyoruz. Bir yabancının Türk halkının, Türk milletinin özelliklerini, örf ve adetlerini, misafirperverliğini, insancıl duruşunu, aile yapısını, hele hele çayın ne anlama geldiğini bu kadar güzel ifade ettiğine ilk defa şahit oluyorum" dedi.


Toplantıya, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Vekili Halim Mete, bazı milletvekilleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile iş adamları katıldı.


- RİZE

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:39 Kaynak: AAOrmanlık alanda yakılan ateş vatandaşları harekete geçirdi
Yetişkin film yıldızı Mia Khalifa evleniyor Ünlü model Emily Ratajkowski'den sütyensiz Instagram paylaşımı