Bakanlar Kurulu Başladı - Son Dakika

Bakanlar Kurulu Başladı

02.01.2012 16:05
Bakanlar Kurulu Başladı

Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

Başbakanlık Yeni Bina'da gerçekleştirilen yeni yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısı saat 15.40'da başladı. Toplantıda Fransa Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ermeni Soykırımı Yasa Tasarısı'nın kabul edilmesinin ardından Türkiye Fransa ilişkilerinin son durumu ve Türkiye'nin bundan sonra atacağı adımlar görüşülecek. Ayrıca Uludere'de 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların da yine Bakanlar Kurulu'nun gündeminde olması bekleniyor.

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise, yıl sonunda süresi dolan Teşvik Paketi olacak. Ekonomi Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan paketin kurul üyelerine sunumu yapılacak.

Ayrıca kurulda Adalet Bakanlığı'nın yargının hızlandırılması konusunda hazırladığı yasa paketinin ve deprem konusunda yeni deprem haritası hazırlanması faaliyetlerinin de Kurul gündemine gelmesi bekleniyor. - Ankara

Kaynak: ANKA
Mehmet Şimşek ile ilgili bomba iddia: 6-7 ay önce de AK Parti ile görüştü ancak sunduğu şartlar nedeniyle ipler koptu Mehmet Şimşek ile ilgili bomba iddia: 6-7 ay önce de AK Parti ile görüştü ancak sunduğu şartlar nedeniyle ipler koptu Türkiye, büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayılarında AB ülkelerini geride bıraktı Türkiye, büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayılarında AB ülkelerini geride bıraktı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Şiya es-Sudani onuruna yemek verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Şiya es-Sudani onuruna yemek verdi

Son Dakika Güncel Bakanlar Kurulu Başladı - Son Dakika


Advertisement