Bakanlık, Yatırımlarla Kırşehir'i Güzelleştirdi - Son Dakika

Bakanlık, Yatırımlarla Kırşehir'i Güzelleştirdi

11.03.2013 16:20
Bakanlık, Yatırımlarla Kırşehir'i Güzelleştirdi, System.String[]

AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan ile Muzaffer Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşümü tamamlamak, yaşanabilir yerleşmeler sağlamak için Kırşehir'de yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan ile Muzaffer Aslan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşümü tamamlamak, yaşanabilir yerleşmeler sağlamak için Kırşehir'de yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bakanlık bünyesindeki Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü'nün çevre kirliliğinin giderilmesine yönelik 2012 yılında Kırşehir merkez ve ilçelerine toplamda 1 milyon 238 bin 731 TL maddi yardım yaptığını belirten Milletvekili Abdullah Çalışkan, Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından da turizm öncelikli belediyelere gönderilen yardım kapsamında Toklümen Belediyesi'ne 200 bin lira ve Çağırkan Belediyesi'ne de 80 bin lira yardım yapıldığını kaydetti.

Çalışkan, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ise 300 öğrencilik Çiçekdağ, 500 öğrencilik Kaman, 500 öğrencilik Kırşehir yurt inşaatları, Kaman Hükümet Konağı ve merkez defterdarlık binası onarımı kapsamında toplam31 bin 335 bin lira yatırım yapıldığına işaret etti.

Milletvekili Muzaffer Aslan da, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 512 bin 458 lirası kadastro çalışmaları, 18 bin 869 lirası bilgi teknolojileri hizmetleri olmak üzere Kırşehir için toplam 531 bin 328 lira harcama yaptığını bildirdi. Aslan, İlbank A.Ş. Genel Müdürlüğü'nün Özbağ, Savcılıbüyükoba ve Akpınar Belediyeleri'nin atık su şebeke inşaatlarına 8 milyon 953 bin 500 lira harcama yapılarak ve Kırşehir Belediyesi'nin Karpuzcular Çarşısı çevre düzenleme işine 2 milyon 213 bin lira finansman sağlanarak tamamlandığını hatırlattı.

KIRŞEHİR BELEDİYELERİNE 61,5 MİLYON LİRA KREDİ TAHSİSİ

Ayrıca Kırşehir Belediyesi'nin 28 milyon 804 bin lira proje tutarlı içme suyu şebeke inşaatı, Savcılıbüyükoba Belediyesi'nin 48 bin lira proje tutarlı imar planı işleri ve Boztepe Belediyesi'nin 3 milyon 100 bin liraproje tutarlı kanalizasyon inşaatının sürdüğünü ifade etti.

Kırşehir için Yüksek Planlama Kurulu Kararı SUKAP projesi kapsamında Demirli, Kurancılı ve Çayağzı Kanalizasyon Tesisi çalışmalarına toplamda 10 milyon 130 bin 92 lira ödenek hazırlandı. Kırşehir ili dahilindeki belediyelere 2012 yılında toplam 61 milyon 259 bin 940 lira kredi tahsis edildi. Genel bütçe vergi gelirlerinden ayrılan paylardan; Kırşehir Belediyesi ile diğer ilçe ve belde belediyelerine 2012 yılında toplam 49 milyon 483 bin 542 lira pay tahakkuk etti.

Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ile Muzaffer Aslan, 2013 yılı içerisinde de Kırşehir ilinde daha büyük hizmetlerin yürütüleceğini, şehri güzelleştirmeye ve hak ettiği değeri daha da artırmaya yönelik çalışmaların devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Bakanlık, Yatırımlarla Kırşehir'i Güzelleştirdi - Son Dakika


Son Dakika

Zamalek'ten resmi açıklama geldi! Mostafa Mohamed için Galatasaray'la anlaşıldı TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi Galatasaray, Diagne'yi satın alma opsiyonuyla West Bromwich'e kiraladı Bankamatik kuyruğunda fenalaşan adam hayatını kaybetti! Yere yığıldığı anlar kameraya yansıdı Pamela Anderson, beşinci evliliğini inşaat ustası sevgilisi ile yaptı İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 36,96'ya yükseldi Sadakatsiz'de Mert karakterini canlandıran Eren Vurdem diziye veda etti Dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 652, yoksulluk sınırı 8 bin 638 lira oldu