Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı - Son Dakika

Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı

29.10.2019 10:16

Mardin'de baklava ustaları uzun uğraşlar sonucu 2 tepsi ay yıldızlı baklava yaptı. Baklavalar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Mehmetçik'e ikram edilecek.

Mardin'in Artuklu ilçesinde baklava ustaları olan İbrahim Çelik ve ortağı Necmettin Çelik, kentte vatani görevini yapan Mehmetçik'e jest yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle iki usta, Mehmetçik'e ikram etmek için ay yıldızlı baklava yaptı. Birer tepside kırmızı zemin üzerinde beyaz ay yıldız yine beyaz zemin üzerinde kırmızı renkte ay yıldızlı baklava yapan ustaların tatlıları, lezzeti kadar görüntüsüyle de merak uyandırdı. Özenle hazırlanan baklava tepsileri Mardin'de vatani görevini yapan Mehmetçik'e ikram edilecek.

"AFİYETLE YESİNLER İNŞALLAH"

Mehmetçik'e Türk bayraklı baklava yaptıklarını anlatan ustalardan İbrahim Çelik, "Burada baklava işiyle uğraşıyoruz. Mehmetçik'e Türk bayrağı baklava yaptık. Herkesin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum. Herkese hayırlı olsun, afiyet şifa ile yesinler inşallah" dedi.

"DESTEKLEMEK İÇİN ONLARA ÖZGÜ BAKLAVA ÇIKARDIK"

Baklava ustası Necmettin Çelik de askerler için Cumhuriyet Bayramı nedeni ile ay yıldızlı baklava yaptıklarını söyledi. İşletme çalışanlarında Şeyhmus Abukan ise, "Bu güzel ve anlamlı günde Mehmetçiklerimizin yanında olmak amacıyla, onları desteklemek için onlara özgü bir baklava çeşidi çıkardık" diye konuştu.

Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı
Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı
Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı
Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Baklava ustaları 29 Ekim'de Mehmetçik'i unutmadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı