12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti - Son Dakika

12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti

15.01.2020 08:25

Adana'da boşandığı eşinin 12 yaşındaki kız kardeşine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan adam delil yetersizliğinden beraat etti. Olay, 11 yaşındaki çocuğun; babasının, 12 yaşındaki teyzesine cinsel istismarda bulunduğunu görüp durumu annesine anlatmasıyla ortaya çıktı.

Adana'da boşandığı eşi T.B.'nin 12 yaşındaki kız kardeşi E.N.S.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan T.B. (43), delil yetersizliğinden beraat etti. Karara tepki gösteren E.N.S.'nin ailesi, dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşımak üzere harekete geçti.

TACİZİ GÖRDÜ, ANNESİNE ANLATTI

Adana'da yaşayan T.B. (32), servis şoförlüğü yapan T.S. ile 2006 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten 2009 yılında bir kız çocukları dünyaya geldi. İddiaya göre T.S, 2014 yılında T.B.'nin 14 yaşındaki kız kardeşi Ü.B.'ye ilgi duymaya başladı. Durumu fark eden T.B, bu nedenle kocasıyla boşandı. Çiftin kız çocukları L.S., babasını görmek istemesiyle T.S. yeniden T.B'nin evine gelmeye başladı. 5 Haziran 2019'da klima tamiri için eski eşinin evine gelen T.S, bu sırada diğer baldızı E.N.S'ye elle tacizde bulundu. Bu olayı gören T.S'nin 11 yaşındaki kızı, durumu annesine anlattı.

DOSYA İSTİNAF MAHKEMESİ'NE TAŞINACAK

Bunun üzerine T.B, kız kardeşi E.N.S'den yaşadığı taciz olaylarını dinleyince Çukurova ilçesi Yüzüncüyıl Polis Merkezi Amirliği'ne giderek eski eşi hakkında şikayette bulundu. Aynı gün polis ekiplerince gözaltına alınan T.S, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. 4 ay cezaevinde kalan T.S, Adana 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmada tahliye edilirken, üçüncü duruşmada ise hakkında beraat kararı çıktı. Karara tepki gösteren E.N.S'nin ailesi, dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşımaya hazırlanıyor.

"KORKTUĞUM İÇİN ANLATMADIM"

Korktuğu için 6 yaşından bu yana yaşadığı cinsel istismarı kimseye söyleyemediğini anlatan E.N.S, "Genellikle oyun parkına götürüyordu. Orada oynadıktan sonra evlerine götürüyordu, orada oluyordu. Servisçilik yaparken serviste oluyordu. Ailemle birlikte rahat yaşamak istiyorum. Korktuğum için kimseye anlatamadım. Olay, L.S'nin annesine söylemesiyle ortaya çıktı" diye konuştu.

"BULUŞTUĞUMUZDA KIZ KARDEŞİMİN DE GELMESİNİ İSTİYORDU"

Eski eşinin kız kardeşine ilgi duymaya başladığını öğrenince boşandıklarını öne süren T.B. ise, "Benim çocuğumun teyzesiyle arasında 1 yaş var. Teyzesini de götürüyordu yanına. Götürdüğü sırada serviste, tenha yerlerde taciz etmiş. Kız kardeşim de bunu bizden 5 yıl boyunca saklamış. Olayı kızımdan öğrendik. Kızım, 'Babam, teyzemin bacağına ve vücudunun diğer yerlerine dokundu' deyince hemen karakola gittik ve gözaltına alındı. Eski eşim bir yerlere gittiğimizde beni yanında istemiyordu. Kızını görmeye geldiğinde 'Kardeşin de gelsin. İkisi daha güzel vakit geçiriyorlar' diyordu. Eline doğmuş bir çocuğa bunu yapmasını hiç beklemezdim. Aklıma bile gelmezdi" dedi.

"ÇOCUK KENDİNİ VE KİMLİĞİNİ KAYBETMİŞ DURUMDA"

Beraat kararı alan eski eşinin en ağır cezayı almasını istediklerini kaydeden T.B, "İkinci duruşmada ailesi yüzümüze bakamadı. O duruşmada tahliye oldu. 2 ay sonraki duruşmada da beraat kararı çıktı. Kız kardeşimin ruh sağlığı yerinde değil. Kendisini gizleme, koruma amacıyla erkek gibi giyiniyor. Saçlarını kısa kestiriyor. Çocuk kendini ve kimliğini kaybetmiş durumda. Bu şahıs servis şoförü ve şu an hepimizin arasında" diye konuştu.

GEREKÇELİ KARARI BEKLİYORUZ

Avukat Demet Özden ise dosyayı İstinaf Mahkemesi'ne taşıyacaklarını kaydederek, "Sanık, özel bir hastaneden üreme yeteneği olmadığına dair rapor almış. Çocukların beyanlarında birkaç çelişki mevcut. Birisi bir odada 20 dakika, diğeri 30 dakika kaldığını söylüyor. Bu yüzden mahkeme delil yetersizliğinden dolayı beraat kararı vermiş. Dolayısıyla biz şu anda gerekçeli kararı bekliyoruz. Gerekçeli karardan sonra dosyayı istinafa taşıyacağız" diye konuştu.

12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti
12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti
12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti
12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa 12 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan adam beraat etti - Son Dakika


YORUMLAR (18)
  • Bay Doğru: ak desene kara, kara desen ak çıkar bilemeyiz iftira da olabilir sonuçta ayrılık aşamasında bir kadın yapabilir, ama gerçekten kanıbozuk bir istismarda olabilir bunların önüne geçmek için bir bilinç oluşmalı hiçbir erkek iftiraya maruz kalmak istemiyorsa bu şekilde bir kadınla kızla engelliyle başbaşa kalmamalı Allah korusun kendi de kötü iftirası da. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • OBJEKTİF: BERAAT VERENLER BU BERAATIN HESABINI AHİRETTE NASIL VERECEKLERİNİ DÜŞÜNDÜLER Mİ ACABA ? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi 7 yaşındaki Yağmur'a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa 'iyi hal' indirimi ile 35 yıl hapis Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, doların neden yükseldiğini anlattı Türk ustanın ürettiği gümüş maskeler 1500 liradan, altın maskeler ise 20 bin liradan satılıyor Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Ekvador'da koronavirüsten ölenler kimlik tespiti için mezardan çıkarılıyor
16:20