Bale Festivali Hürrem Sultan'la Başladı - Son Dakika

Bale Festivali Hürrem Sultan'la Başladı

08.08.2013 15:57
Bale Festivali Hürrem Sultan'la Başladı

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen 11.Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Hürrem Sultan balesiyle başladı.

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Hürrem Sultan balesiyle başladı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen, saray entrikalarını ve Kanuni Sultan Süleyman'ın yaşamını anlatan gösteriyi sanat severler ilgiyle izledi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Bodrum Belediyesi ve Denizbank'ın sponsorluğunda düzenlenen 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin sahnelediği Hürrem Sultan balesiyle başladı. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki gösteriyi DOB Genel Müdürü Prof. Rengim Gökmen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon (DP) ve eşi Hülya Kocadon, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay, eski bakanlardan İmren Aykut, oyuncular oyuncu Gülriz Sururi, Oya Başar, Erdal Özyağcılar eşi Güzin Özyağcılar, kızları Zeynep Özyağcılar, modacı Uğurkan Erez'in de aralarında olduğu yaklaşık bin 300 kişi izledi. Oytun Turfanda'nın koreografisini yaptığı gösteride, Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın yaşamı, savaşları, saray entrikaları, Hürrem Sultan'ın etkisi anlatıldı. Kanuni Sultan Süleyman'ı Melih Mertel, Hürrem Sultan'ı Melike Manav canlandırdı. İki perdelik gösteride Kanuni Sultan Süleyman'a, Hürrem Sultan'ın cariye olarak gönderildiği sahneler dikkat çekti. Festivalin 10-11 ağustos günlerinde Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek Bach Alla Turca gösterisiyle devam edeceği belirtildi.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan firari FETÖ'cü 2 eski asker denizde yüzerken yakalandı Yunanistan'a kaçmaya çalışan firari FETÖ'cü 2 eski asker denizde yüzerken yakalandı Yunanistan'ın geri ittiği 62 kaçak göçmen kurtarıldı Yunanistan'ın geri ittiği 62 kaçak göçmen kurtarıldı Bodrum'da Katılımcı Bütçe Görüşmeleri Sürüyor Bodrum'da Katılımcı Bütçe Görüşmeleri Sürüyor
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bale Festivali Hürrem Sultan'la Başladı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement
Haberi Paylaş