Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular - Son Dakika

Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular

05.05.2021 10:43

Sinop'tan denize açılan balıkçılar gece vakti ilginç bir av yakaladı. Sonardan bakınca büyük bir balık sürüsüne denk geldiklerini düşünen balıkçılar, ava yaklaşınca şamandıra ile karşılaşınca şoke oldular. Hamsi ararken şamandıra avlayan balıkçılar, limana getirdikleri şamandırayı da satışa çıkardı.

Sinop'ta balıkçılar balık sürüsü umarken denizde şamandıra buldu. Büyük bir gemiden düştüğü değerlendirilen şamandıra Sinoplu balıkçıların karşısına çıktı. İlk anda balık sürüsü bulduklarını sanarak sevinen balıkçıları sonar yanılttı. Yaklaşınca gördükleri, balıkçıları şaşkına çevirdi. Balıkçılar, zarar vermesin diye limana çektikleri şamandırayı satışa çıkardı.

Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular

"HAMSİ ARARKEN ŞAMANDIRA BULDUK"

35 yıllık balıkçı Hüseyin Baş, "Hamsiye çıktık sonarlarımız bunu buldu. Geceydi göremedik tabi. Çarpsak buna bize zarar verir. Ama kopmuş bir yerden sürüklenerek gelmiş. Sonarda gördük yanaştık. Bir baktık şamandıra. Yedek tekneyle çekerek limana getirdik. Sonarda bir cisim olarak algılıyor onu. Bir balık sürüsü gibi ama tabi yanaştığımız zaman anladık. Açık denizde hamsi ararken 12-13 millerde bulduğumuz şamandıra. Çekerek getirdik buraya bir müşteri çıkmadı. Bu gemilerin arasında yükleme yaparken koydukları, bazen demirleme yerinde kullanılan bir şamandıra. Daha büyük gemiler bunu kullanıyor. Bizim de işimize yaramıyor ama biz denizde gördüğümüz için aldık getirdik" dedi.

4 yıldır limanda bekleyen şamandıra taliplisini bekliyor.

Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular
Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular
Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular
Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Balıkçılardan ilginç av! Hamsi ararken şamandıra buldular - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)

Son Dakika

8-0 skorlu meşhur 1992-93 sezonunun Beşiktaşlı ve G.Saraylı efsaneleri birbiriyle atıştı 8-0 skorlu meşhur 1992-93 sezonunun Beşiktaşlı ve G.Saraylı efsaneleri birbiriyle atıştı Elon Musk, televizyonda yaptığı açıklamalar nedeniyle o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti Elon Musk, televizyonda yaptığı açıklamalar nedeniyle o günden bu yana 20 milyar dolar kaybetti "Gazze'ye kara harekatı başlattık" diye İsrail ordusu, geri adım attı: Teyit edemeyiz İntihar girişiminde ilginç anlar: Oktay Kaynarca'yı çağırın İntihar girişiminde ilginç anlar: Oktay Kaynarca'yı çağırın BM Genel Sekreteri Guterres, Gazze saldırı altındayken bale izleyip itidal çağrısını Twitter üzerinden yaptı BM Genel Sekreteri Guterres, Gazze saldırı altındayken bale izleyip itidal çağrısını Twitter üzerinden yaptı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Defne Samyeli'nin Defne Samyeli'nin "Yaza hazırız" paylaşımı beğeni yağmuruna tutuldu
Advertisement