Alabora olan balıkçı teknesindeki baba öldü, oğlu kurtarıldı - Son Dakika

Alabora olan balıkçı teknesindeki baba öldü, oğlu kurtarıldı

30.09.2020 02:30

Samsun'da içerisinde baba ile oğlunun bulunduğu balıkçı teknesi fırtınada alabora oldu. Baba hayatını kaybederken oğlu hastaneye kaldırıldı. Ailenin sinir krizi geçirdiği olayda alaboradan kurtulan çocuk, "Sert rüzgar vardı, deniz göğe çıktı" dedi.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde, içerisinde baba ile oğlunun bulunduğu balıkçı teknesi fırtınada alabora oldu. Çevredeki balıkçılar tarafından denizden çıkarılıp, kıyıya getirilen Hasan Koç hayatını kaybederken oğlu Murat Koç kurtarıldı.

Olay, Samsun'un Tekkeköy ilçesinin Costal mevkiinde saat 22.15'te meydana geldi. Balık tutmak için denize açılan Hasan ve oğlu Murat Koç'un 8 metrelik tekneleri, çıkan fırtınada alabora oldu. Denize düşen baba ve oğlu çevredeki diğer balıkçılar tarafından kıyıya çıkarıldı. Olay yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı dalgıçlar da sevk edildi.

HASTANEYE YETİŞEMEDEN HAYATINI KAYBETTİ

İhbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri tarafından durumu ağır olan Hasan Koç hastaneye kaldırılırken, yolda hayatını kaybetti. Boğulma tehlikesi geçiren Murat Koç ise özel bir hastaneye götürüldü. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

"DENİZ GÖĞE ÇIKTI"

Koç ailesi ölüm haberi üzerine gittikleri hastanede gözyaşına boğuldular. Olayı yara almadan atlatan Murat Koç, "Balık tutmaya gittik. Aniden fırtına çıktı. Limana girmek isterken dalga bize vurdu, ters takla attık. Sert rüzgar vardı, deniz göğe çıktı" dedi.

"FIRTINA 3 SAAT ERKEN GELDİ"

Balıkçılar ise fırtınayı beklediklerini ancak fırtınanın 3 saat erken otaya çıktığını ve denizde yakalanıp kendilerini sahile zor attıklarını söylediler.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Alabora olan balıkçı teknesindeki baba öldü, oğlu kurtarıldı
Alabora olan balıkçı teknesindeki baba öldü, oğlu kurtarıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Alabora olan balıkçı teknesindeki baba öldü, oğlu kurtarıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Gürcistan'da rehine krizi sürüyor! Yaşlı bir kadın serbest bırakıldı Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret