Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok Açıklaması - Son Dakika

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok Açıklaması

05.01.2012 13:20
Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok Açıklaması, System.String[]

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, çalışmalarında şeffaflığı ön planda tuttuklarını belirterek, "Kamuoyundan sakladığımız, gizlediğimiz bir şeyimiz yok" dedi.

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, çalışmalarında şeffaflığı ön planda tuttuklarını belirterek, "Kamuoyundan sakladığımız, gizlediğimiz bir şeyimiz yok" dedi.

Ok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir Belediyesi hakkında çeşitli iddiaların ortaya atılması sonucu başlatılan müfettiş incelemelerinin sürdüğünü bildirdi.

Belediye çalışmalarının bugüne kadar çok sayıda incelemeye tabi tutulduğunu hatırlatan Ok, "Bizim bugüne kadar kamuoyundan sakladığımız, gizlediğimiz bir şeyimiz yok. Yaptığımız her şeyi açık yüreklilikle şeffaf olarak ortaya koyuyoruz" dedi.

Ok, belediyede alışılmışın dışında soruşturma ve denetimlerin sürdürüldüğünü savunan Ok, belediye hakkında iddia edilen her şeyin soruşturmasının mülkiye müfettişleri tarafından ele alındığını, bu yönde çalışmaların bir süreden beri devam ettiğini bildirdi.

Göreve başladıkları günden bu yana yaptıkları her iş ve işlemin yasalara uygun olduğunu söyleyen Ok, "Çalışmalarını sürdüren müfettişlerin sordukları hakkında bir çekincemiz yok. Hesaplarımız şeffaf. Sorulan her şeye açık yüreklilikle cevabımızı veriyoruz" dedi.

Bu arada, müfettişlerin inceleme konusu yaptığı işlerin başında, belediyenin

"harcamalara katılım payı" adı altında alması gereken, ancak Belediye Başkanı İsmail Ok'un tahsilini durdurduğu "asfalt parası" konusu ile yıkılan Salı Pazarı'nın yerine yapımı devam eden alışveriş merkezi ihalesinin geldiği öğrenildi.

- BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Büyükçekmece'de düşen eğitim uçağını kullanan pilotaj öğrencisi hayatını kaybetti Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta S-400'lerin test edildiğini doğruladı İstanbul'daki toplantıya çağrılmayan İmamoğlu suskunluğunu bozdu: Büyük nezaketsizlik Son dakika: Kayseri'deki bombalı saldırının faili PKK'lı terörist Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getirildi Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Nihat Hatipoğlu'nu şaşkına çeviren olay: Sokaktan hayretler içinde geçtim Bakan Koca'nın açıklamalarının ardından İstanbul'da uzun test kuyrukları oluştu Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu