Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı - Son Dakika

Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı

14.04.2021 13:14

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, baharın yağışlı başlaması arıcıları mutlu ederken, geçtiğimiz sezonda balların iyi para yapması da büyük sevinç yarattı. Arılarına gözü gibi bakan bal üreticisi Ragıp Sarıçalı'nın kovanların önüne serdiği halılar ise herkeste şaşkınlık yarattı. Arıları itibar görsün diye kovanların önüne halı serdiğini belirten Sarıçalı, "İyi mal iyi para yapsın diye hijyenik ortamda ballarımızı çıkarabilmek için arılarımızın önüne halı serdik. Sezon çok güzel geçecek" dedi.

Geçtiğimiz sezonda balların iyi para kazandırması arıcıları sevindirirken, arılara olan itibarı da artırdı. 66 yaşındaki Ragıp Sarıcalı evindeki fazla halıları getirip arı kovanlarının önüne serdi.

Balıkesir'de bal para yapınca arıların önüne halı serdiler

"15 LİRAYA 20 LİRAYA BAL OLMAZ"

Arı kovanlarının önüne serdiği halılarla arıların itibar kazandığını söyleyen Ragıp Sarıçalı, "15 yıldan beri arıcılık yapıyorum. Köyde altımıza kıl çul bulamazken arılar itibar görsün diye kovanların önüne halı serdik. İyi mal iyi para yapsın diye hijyenik ortamda ballarımızı çıkarabilmek için arılarımızın önüne halı serdik. Sezon çok güzel geçek. Arılar çok güzel çalışıyor. Geçtiğimiz sezonda bal iyi para yaptı. Daha iyi ürün alabilmek için arılarımızın önüne halı serdik. Temiz hijyenik ortamda bal üretebilmek için çalışıyoruz. İyi mal iyi para. Şunu söylemek istiyorum. 15 liraya 20 liraya bal olmaz. Böyle satan kişilerden bal almamanızı rica ediyorum. Şu anda bal iyi para yaptığı için arılara itibar ediyoruz" dedi.

Balıkesir'de bal para yapınca arıların önüne halı serdiler

"ARILARA GÖSTERİLEN İTİBARIN GÖSTERGESİ"

Balın iyi para yapmasının arıya olan itibarı artırdığını söyleyen 60 yaşındaki Ramazan Salı da, "Ragıp arkadaşımız da arıların önüne halı serdi. Bu da arılara gösterilen itibarın göstergesi. İnşallah iyi bir sezon bekliyoruz" dedi.

Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Bal üreticisi, arı kovanlarının önüne halı serdi! Sebebini duyan şaştı kaldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (20)
  • Ahmet Kozak: Bu ne ya halıdaki kimyasal ve deterjan kokusundan arı kovani bırakır gider kaldır o halıları fiğ ek yonca ek arıya faydası olsun. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • arı sevdalısı : arı olmayınca tARIm dahi yazamazsınız .... deger verirsen arı denir ..deger verene ARICI denir ... paraya yı ön planda tutmayın BAL ŞİFADIR... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Sivasspor kalecisi Ali Şaşal'ın performansı Fenerbahçe taraftarlarını çıldırttı Sivasspor kalecisi Ali Şaşal'ın performansı Fenerbahçe taraftarlarını çıldırttı Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Zirve yarışında yüzü gülen tek takım Aslan! Galatasaray, deplasmanda Denizli'yi 4-1'le geçti Zirve yarışında yüzü gülen tek takım Aslan! Galatasaray, deplasmanda Denizli'yi 4-1'le geçti Kadıköy'de kabus gibi gece! Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'a 2-1 mağlup oldu Kadıköy'de kabus gibi gece! Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'a 2-1 mağlup oldu Ormanda asılı bulunan ikili toprağa verildi, yan yana gömülme vasiyetleri yerine getirilmedi Ormanda asılı bulunan ikili toprağa verildi, yan yana gömülme vasiyetleri yerine getirilmedi Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı Görenleri şaşkına çevirdi: Babasının kimlik bilgileriyle kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı! Görenleri şaşkına çevirdi: Babasının kimlik bilgileriyle kurulan 3 şirketten 14 milyonluk borç kaldı!
Advertisement