Balıkesir'de Başarılı Polisler Altınla Ödüllendirdi - Son Dakika

Balıkesir'de Başarılı Polisler Altınla Ödüllendirdi

05.01.2012 13:40
Balıkesir'de Başarılı Polisler Altınla Ödüllendirdi, System.String[]

Balıkesir'de performanslarına göre "ayın polisi" seçilen 9 polis memuru, Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

Balıkesir'de performanslarına göre "ayın polisi" seçilen 9 polis memuru, Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nün Aralık ayında yaptığı değerlendirmede belirlenen başarılı polis memurlarına ödülleri, Balıkesir Valiliği Mustafa Necatibey Toplantı Salonu'nda törenle verildi.

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, törende, emniyet hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesinin devletin temel görevlerinden olduğunu belirtti.

Emniyet güçlerinin önemli bir misyonu yerine getirdiklerini vurgulayan Arslan, Balıkesir genelinde alınan sonuçlardan memnun olduklarını bildirdi.

Balıkesir'de 2011 yılının güvenlik noktasında başarılı geçtiğini anlatan Arslan, şöyle devam etti:

"Bu konuda çabanın ve gayretin gösterilmesinde büyük bir özveri olduğunu biliyoruz. Kamu hizmetlerinde hizmet kalitesini yükseltmenin sınırı yok. En iyinin daha iyisi mutlaka var. Bizim rakibimiz yok. Bizim rakibimiz kendimiz. Sunduğumuz hizmetlerle gerçekleştireceğimiz projelerle Türkiye'nin diğer illerine örnek teşkil etmek zorundayız. Bu yıl da projelerimizi geliştirerek yürütmek durumundayız. Varlık nedenimiz halka kamu hizmetlerini etkin verimli ve tutumlu bir şekilde sunmak. Halkın memnuniyeti burada çok önemli. Hizmet verdiğimiz yerlerde, vatandaşla, halkla ilişkilerde rahatsızlıkları minimuma indirmek zorundasınız."

Yasaların vermediği yetkiyi kullanmak gibi bir lükslerinin olmadığını vurgulayan Arslan, vatandaşla ilişkilerin önemine dikkati çekti.

Toplumun samimi algılayabileceği ilişki içine girilmemesi konusunda da uyarılarda bulunan Arslan, "Beşeri ilişkilerin gerektirdiği yakınlığın ötesine geçmemek gerekir. Polis memurlarının aynı ilde çok uzun süre çalışmaları handikaptır. Polis memurları ve amirlerinin makul sürede görev yapmalarının yararlı olacağını düşünüyoruz. Bunlarında sıkıntılarını zaman zaman yaşıyoruz" dedi.

Arslan, MOBESE uygulamasında bazı ilçelerde geç kalındığını dile getirerek,

"MOBESE işini geliştirelim. Kameralar, pek çok olayın çözümünde başarı getiriyor. Bunlardan yararlanılması lazım" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın ise yıl boyunca sürdürülen toplantılar sonucunda vatandaşın huzur ve güvenliğini birlikte yürütülen çalışmalarla sağladıklarını belirterek, hizmetlerine vatandaş odaklı hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından 9 polis memuruna ödülleri verildi.

- BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Balıkesir'de Başarılı Polisler Altınla Ödüllendirdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Seyir halindeki tırın kasasına çarpan geyik telef oldu "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı