Balıkesir'de "Engelsiz Yaşam Parkı" Törenle Açıldı - Son Dakika

Balıkesir'de "Engelsiz Yaşam Parkı" Törenle Açıldı

07.09.2012 16:20
Balıkesir'de

Balıkesir Belediyesi tarafından geçen yıl yapımına başlanan "Engelsiz Yaşam Parkı" törenle hizmete açıldı.

Balıkesir Belediyesi tarafından geçen yıl yapımına başlanan "Engelsiz Yaşam Parkı" törenle hizmete açıldı.

Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, açılışta yaptığı konuşmada, Paşaalanı Mahallesi'nde 5 bin 300 metre kare alana inşa edilen parkın engelli vatandaşlara uygun bir şekilde tasarlandığı belirtti.

Ok, Engelsiz Yaşam Parkı'nın tasarım bakımından Türkiye'deki diğer parklardan farklı olduğunu belirterek, "Parktan engelli vatandaşlarımız rahatça yararlanabilecek. Bunun için her şeyin düşünüldü. Yaptığımız parkların sayısını hatırlamakta güçlük çekiyoruz. Nerede bir boş alan bulursak, sağlıklı yaşam alanının oluşması, 7'den 70'e herkesin hoşça vakit geçirmesi için böyle parklar yapıyoruz. Tabii bu, başta Balıkesir halkının hayır dualarıyla, destekleriyle ve belediye çalışanlarımızın üstün gayretleriyle gerçekleşiyor" dedi.

Engelli vatandaşların her türlü aktiviteyi yapabileceği bir park inşa ettiklerini dile getiren Ok, "Yine bu parkla ilgili olarak, engelli vatandaşlarımız, Alo Belediye'yi aradıklarında, onları evlerinden alıp bu parka getireceğiz ve tekrar evlerine götüreceğiz. Tüm bunları, Balıkesir'i yaşanmaktan zevk alınan bir şehir haline getirmek ve özellikle çocuklarımız, gençlerimiz ve yaşlılarımızın yaşam kalitelerine katkı sunmak için yapıyoruz" diye konuştu.

İnşa edilen parkta, yeşil alanların yanı sıra oyun ve dinlenme grupları, sağlık spor aletleri, basketbol sahası, yürüyüş pisti, süs havuzu, görme engelliler için hissedilebilir yer karoları ve park planını gösteren pano, kafeterya ve yiyecek içecek büfeleri bulunuyor.

Törene, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, belediye başkan yardımcıları, Kent Konseyi üyeleri, mahalle muhtarları, Paşaalanı Mahallesi sakinleri ile engelli vatandaşlar katıldı.

Muhabir: Seyhan Kırıcı/ Cem Şan

Yayıncı: Doğan Sarıtaş - BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Balıkesir'de 'Engelsiz Yaşam Parkı' Törenle Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp 13 yaşındaki oğlu öldürülen anne: Bıçak görmeye dayanamıyorum Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin