Balıkesir'deki 1 Mayıs Kutlamaları Kuvayi Milliye Meydanı'nda Yapılacak - Son Dakika

Balıkesir'deki 1 Mayıs Kutlamaları Kuvayi Milliye Meydanı'nda Yapılacak

28.04.2011 11:30
Balıkesir'deki 1 Mayıs Kutlamaları Kuvayi Milliye Meydanı'nda Yapılacak, System.String[]

Türk Harb-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Demirer, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı pazar günü Kuvayi Milliye Meydanı'nda kutlayacaklarını söyledi.

Türk Harb-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Demirer, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı pazar günü Kuvayi Milliye Meydanı'nda kutlayacaklarını söyledi.

Bütün dünyada kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı, Balıkesir'de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Pazar günü saat 13. 00'te Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Çarşamba Pazarı önünde toplanacak olan sendika üyeleri, yürüyerek Atatürk Stadı karşısında bulunan Kuvayi Milliye Meydanı'na gelecek. Balıkesir'deki kutlamalara Türk-İş, KESK, TMMOB, TTB ve Türk Eczacılar Birliği üyeleri katılacak.

Harb-İş Sendikası'nda düzenlenen toplantıya Eğitim-İş, KESK ve Türk-İş Şube başkanları katıldı. 1 Mayıs ile ilgili açıklamayı, Türk Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet Demirer yaptı. Demirer, 1 Mayıs'ta alanlarda hükümete ve işverenlere bir kere daha sesleneceklerini söyledi. İşsizliğin önlenmesi, kıdem tazminatı hakkının korunması, esnek, kuralsız ve güvencesiz çalışma biçimlerinden vazgeçilmesini istediklerini hatırlatan Demirer, şunları kaydetti: "İş cinayetlerinin önlenmesini, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin arttırılmasını istiyoruz. Taşeronlaşma ve kayıtdışı ekonominin engellenmesini, özelleştirmelerin durdurulmasını istiyoruz. Doğal yaşam korunmalı ve ekolojik çevrenin katline son verilmeli. Kadına yönelik şiddet engellenmeli, istihdamda kadın emeğine daha çok yer verilmeli. İşçiler, kamu emekçileri, emekliler, işsizler, yoksullar, kadınlar ve gençler, emek, barış, özgürlük ve demokrasi için haydi 1 Mayıs'a. 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma günü tüm emekçilere kutlu olsun. "

Balıkesir'deki 1 Mayıs Kutlamaları Kuvayi Milliye Meydanı'nda Yapılacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Balıkesir'deki 1 Mayıs Kutlamaları Kuvayi Milliye Meydanı'nda Yapılacak - Son Dakika


Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu