Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Türkçe Kursu Düzenledi - Son Dakika

Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Türkçe Kursu Düzenledi

26.11.2012 16:00
Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Türkçe Kursu Düzenledi, System.String[]

Balıkesir Halk Eğitim Merkezi, şehirde geçici olarak ikamet eden yabancılar için Türkçe kursu düzenledi.

Balıkesir Halk Eğitim Merkezi, şehirde geçici olarak ikamet eden yabancılar için Türkçe kursu düzenledi. Dört ay sürecek kursa yoğun ilgi olduğu bildirildi. Aralarında Irak, Avustralya, Somali ve Rusya'nın da bulunduğu ülkelerden toplam 55 kişi katıldı.

Balıkesir Halk Eğitim Müdürü Mustafa Canseven, Türkçe kurslarının geçen ay başladığını belirterek, "2013 Ocak ayının son haftasına kadar devam edecek. İki kursumuza yoğun ilgi var. Irak, İran, Avustralya, Somali, Mısır, Afganistan, Suudi Arabistan, Rusya gibi ülkelerden 55 kursiyere, hafta sonları saat 14.00 ile 17.10 arasında, Cengiz Topel Kurs Merkezi'nde eğitim veriliyor." dedi. Kursiyerlerin kısa sürede uyum sağladığını belirten Canseven, şimdiden çoğunun Türkçe öğrendiğini kaydetti. Kurs merkezinde çok güzel arkadaşlık ve dostluklar kurulduğuna da değinerek, "Onları misafir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kursiyerlerimiz de Halk Eğitim Merkezi'nin çalışmalarından çok yararlandıklarını, ayrıca merkez çalışanlarının her konuda kendilerine yardımcı olduğunu belirtiyor. Öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorlar. Biz de kursiyerlerimizin bu memnuniyetlerinden ve kısa zamanda Türkçe öğrenmelerinden dolayı çok mutlu olduk." diye konuştu.

Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Türkçe Kursu Düzenledi
Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Türkçe Kursu Düzenledi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Balıkesir Halk Eğitim Merkezi Türkçe Kursu Düzenledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 24'e, yaralı sayısı 804'e yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi