Balıkesir Özel Fırat Koleji'nde 'Anne Baba Okulu' Başladı - Son Dakika

Balıkesir Özel Fırat Koleji'nde 'Anne Baba Okulu' Başladı

24.12.2014 11:43
Balıkesir Özel Fırat Koleji'nde 'Anne Baba Okulu' Başladı, System.String[]

Balıkesir'de Özel Fırat Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberli (PDR) Servisi, anaokulu ve ilkokul velilerine yönelik, dört hafta sürecek Anne Baba Okulu eğitimleri başlattı.

Balıkesir'de Özel Fırat Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberli (PDR) Servisi, anaokulu ve ilkokul velilerine yönelik, dört hafta sürecek Anne Baba Okulu eğitimleri başlattı. Okulun konferans salonunda yapılan eğitimlerin ilki, "Çocuklarda Gelişim ve Öğrenme ile Okullarda Çoklu Zekâ Uygulamaları" konusundaydı.

Halen Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Uzman Psikolojik Danışmanı olan Zahit Dilcioğlu'nun verdiği konferansta "100 yıl ötesine hedef verme", "En öncelikli görevimiz", "En önemli dönem", "Ne yetiştirmek istiyorsunuz?, "Bilgi mi karakter mi?" ve "Zekâ çeşitleri" üzerinde duruldu. Eğitime katılan velilere, Uzman Psikolog Ferhat Çelik'in "Evden Sonra Okuldaki Çocuk" kitabı hediye ediliyor.

Anne Baba Okulu hakkında bilgi veren Özel Fırat Koleji PDR öğretmeni İsa Avcı, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesi adına atılan adımlardan en önemlisi, okul ve ebeveynlerin çocuklar üzerindeki görevlerini ve sorumluluklarını bilmeleridir. Fırat Koleji olarak, aile eğitim programı kapsamında dört hafta sürecek olan programımızın ilk haftasını gerçekleştirdik. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz programı, velilerimizin ilgisi ve katılımını dikkate alarak her sene yapmayı planlıyoruz." dedi. Konferansın sonunda Özel Fırat İlkokulu Müdür Yardımcısı Hasan Ede, Dilcioğlu'na teşekkür ederek çiçek verdi.

Balıkesir Özel Fırat Koleji'nde 'Anne Baba Okulu' Başladı

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Balıkesir Özel Fırat Koleji'nde 'Anne Baba Okulu' Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü