Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan: " 2012 Yılında En Azından Bir Bölümünü Faaliyete Geçirmek İstiyoruz. Bunun İçin de Gerekli Olan 3 Öğretim Üyesi Şartını Bu Yıl Sağlayacağız" - Son Dakika

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan: " 2012 Yılında En Azından Bir Bölümünü Faaliyete Geçirmek İstiyoruz. Bunun İçin de Gerekli Olan 3 Öğretim Üyesi Şartını Bu Yıl Sağlayacağız"

05.01.2012 19:00
Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan:

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mahir Alkan, "(Denizcilik fakültesi) 2012 yılında en azından bir bölümünü faaliyete geçirmek istiyoruz.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, "(Denizcilik fakültesi) 2012 yılında en azından bir bölümünü faaliyete geçirmek istiyoruz. Bunun için de gerekli olan 3 öğretim üyesi şartını bu yıl sağlayacağız" dedi.

Rektör Alkan, Denizcilik Fakültesinin uygulamalı eğitim alanı için belirlenen yerlerle ilgili olarak Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel'i ziyaretinde, Denizcilik Fakültesinde eğitim ve öğretimin başlayabilmesi için öğretim üyesine de ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Eğitimin başlamasıyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Alkan, şöyle konuştu:

"2012 yılında en azından bir bölümünü faaliyete geçirmek istiyoruz. Bunun içinde gerekli olan 3 öğretim üyesi şartını bu yıl sağlayacağız. Bu aşamada Bandırma'nın desteğine ihtiyacımız var. Sağ olsunlar belediye başkanımız bu konuya en başından beri destek vererek, sahip çıkıyor. Fakültenin kurulmasında önemli bir aşamayı geride bıraktık. Bu fakültede geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek üzere 6 tane araştırma görevlisi aldık. Bu araştırma görevlileri şu anda doktora yapmak üzere farklı üniversitelere gönderildi. Kısa zamanda bu fakülteyi öğrencisi ile birlikte hayata geçirmek içinde eğitim ve öğretimin yapılabileceği dersliklerin gerektiğini biliyoruz. Bununla birlikte uygulama eğitimi de çok önemli. Bunun da deniz kenarında olması gerekiyor."

Pekel ise Bandırma Belediyesi olarak bu sürecin her zaman takipçisi olduklarını ve destek verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Denizcilik Fakültesi, Bandırma'ya önemli değerler katacak. Üniversiteler öncelikle kentin yaşamına, kültürüne, ekonomisine çok ciddi katkılar sağlayan, özellikle yetişen ve yetiştirilen öğrencilerin geleceğinin şekillendiği yerler. Bandırma Belediyesi olarak da bizlere düşen görev ise bu çalışmalara sonuna kadar destek vermek. Denizcilik Fakültesi, kentimiz açısından çok önemsediğim bir eğitim kurumu. Bu aşamada hem rektörümüzün hem de akademisyenlerin bizlere verdiği destek çok önemli ve anlamlı. Bu nedenle kendim ve Bandırma adına rektörümüze teşekkür ediyorum."

Ziyarete, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Yaman ve öğretim görevlileri de katıldı.

- BALIKESİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan: ' 2012 Yılında En Azından Bir Bölümünü Faaliyete Geçirmek İstiyoruz. Bunun İçin de Gerekli Olan 3 Öğretim Üyesi Şartını Bu Yıl Sağlayacağız' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 483 liradan işlem görüyor "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu Eski sevgilisi tarafından özel fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılan genç kız isyan etti: Hayatımı bitirdi Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi En lezzetli isot yarışmasında jüri olan Mahmut Tuncer zor anlar yaşadı Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Aynı sokakta 7 otomobili soyan hırsızın eline geçen sadece iki gözlük oldu İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı