Selin vurduğu Balıklıgöl'de hummalı çalışma! Kaybolduğu söylenen balıklardan da haber var - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Selin vurduğu Balıklıgöl'de hummalı çalışma! Kaybolduğu söylenen balıklardan da haber var

16.03.2023 00:11

Şanlıurfa'da sel felaketi nedeniyle çamur rengine dönüşen Balıklıgöl suyu, çamurdan arındırılarak eski haline döndürülmeye çalışılıyor. Sel esnasında kaybolduğu söylenen balıklar da ortaya çıkmaya başladı.

Şanlıurfa'da dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle hastane, ev, işyeri, cadde, sokak ve köprüler sel sularına teslim oldu. Sele teslim olan yerlerden biri de Dünyanın ilk ve tek doğal akvaryumu olan Balıklıgöl'dü. Selin vurduğu Balıklıgöl'de su çamur rengine dönüştü. Yaşanan olumsuzluklar sonrası Balıklıgöl'ü eski beraklığına kavuşması için çalışmalar yapılarak balıklara oksijen verilmeye başlandı.

BALIKLARIN OKSİJEN İHTİYACI KARŞILANIYOR

Dünya'nın ilk ve tek doğal akvaryumunu merak eden vatandaşlar ise Balıklıgöl'e gelerek balıkların durumunu gözlemledi. Yaşanan sel felaketinden dolayı çamur rengine dönüşen Balıklıgöl'de balıkların daha sağlıklı olabilmesi için temizlik ve oksijen ihtiyaçları karşılanıyor.

VATANDAŞLAR YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Vatandaşlar ise Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'e gelerek sağanak yağışın ardından balıkların durumunu gözlemleyerek yetkililer tarafından yapılan temizlik ve oksijen ihtiyaçlarının karşılanmasından memnun olduklarını ifade etti.

İşte Balıklıgöl'deki son görüntüler;

Balıklıgöl suyu normale dönüyor
Balıklıgöl suyu normale dönüyor
Balıklıgöl suyu normale dönüyor
Balıklıgöl suyu normale dönüyor
Balıklıgöl suyu normale dönüyor
Balıklıgöl suyu normale dönüyor
Kaynak: İHA
YORUMLAR (3)
  • TC Rasım Alagurer: Kader mukadderat yapacak birşey yok Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Hülya KARADAYİ: bilimi göz ardı edilerek sadece yandaş müteahhitlerce yaptırılan ve Mimarlar odası ikazlarını kulak ardı edenler nedeniyle olmasın??? Kadermiş, işte al sana kader, sizler seçtiniz bunları 0 0 Yayından Kaldır
  • İbrahim Soytetir: Allahım biz ne günah işledik tüm felaketler üst üste geliyor Cevap Yaz 14 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Selin vurduğu Balıklıgöl'de hummalı çalışma! Kaybolduğu söylenen balıklardan da haber var - Son Dakika


Advertisement